Kuru Mama Sevmeyen Kedi

BurcuAlexx

İyi akşamlar arkadaşlar, geçenlerde artan kuru mamayı komşumun kedisine vereyim dedim. Ancak öğrendim ki kedisi kuru mama sevmiyormuş. Bana et veya ev yemeği ile beslediğini söyledi. Sizce bu sağlıklı birşey mi? Kuru mama sevmeyen bir kediye çözüm yolu olarak ne verilebilir? veya kuru mamaya alıştırılabilir mi?

5 CEVAP

Kediler boyle şeylerle de beslenir, itiraz etmezler. Ha zararı var mı, bilmiyorum.. Sonuçta hazır mamalar onlara uygun formlarda, besleyici ( kaliteli icerikli mamalar) ozellikler taşıyor. Hem bizler içinde sunumu oldukça pratik. Ben kedim için tercih etmem ev yemeğini ama veren kişi sıkıntı yaşamıyorsa problem olmaz bence...
( ara da çok az yumurta sarısı; balık pişirdiysem çok az balık ben de veriyorum, baýılıyor minnakımız. Bir problem yaşamadım.)

Kediler yaş mamayı çok sever. Kuru mamayla karıştırılarak alıştırılabilir...

Gmz91910

Benim kedimde öyle zorla yiyor kuru mamayı.bende ona özel besleyici yaş mamalar hazırlıyorum günlük olarak tabi zahmetli oluyor:)

BurcuAlexx

@YaseminOzgurcan teşekkürler❤️ bana kalırsa kuru mamaya alıştırmak daha mantıklı bir seçim.

BurcuAlexx

@Gmz91910 öneriniz için çok teşekkür ederim❤️🥰 evet biraz zahmetli olsa da kediye özel yaş mama yapılabilir.