Parazit Hapi Yutturma

elifozzdemiir

kedime parazit hapi icirmem gerekiyor fakat cok zorlaniyorum alternatifi olan var mi? (yarim hap icirmem lazim)

10 CEVAP

SetenayG

Bende iciremiyorum yas mamasina koy demisti veteriner onda da kokusunu aliyorlar mundar oldu kac kez. İgneye terfi ettik mecburen.

DoraFiko

Ben 10gün boyunca sabah akşam antibiyotik hap yutturdum kedime. Toplamda 20 kez bunu yaşadık yani. İlk başta bende çok zorlandım mamaya karıştırmak kesinlikle işe yaramıyor. Mamadanda tiksiniyorlar. Hap vermek için kudurduğu bir saat değilde daha çok mayışık uyku öncesi zamanı seçtim. Kucağıma alıp biraz sevdim ödül maması verdim malt yalattım. Sonra hapı baş ve işaret parmağınızın arasına alıp orta parmağınızlada alt çenesini açıp başı dik olacak şekilde gırtlağına attım atmayla birlikte hemen çeneyi kapatmanız lazım. Bazen ağzında tuttu yutmadı o zamanda hafif burun deliklerini kapatın yutuyor hemen. Önemli olan dilinin arkasına atmak. Eliniz alıştıkça çok kolay oluyor. Son zamanlarda çok ilaç kullandım ikisinede o yüzden hepsini ben veriyorum artık. Birde ilacı verdikten sonrada mutlaka ödül maması veya sevdiği birşeyden verdim. Hem boğazına yapışmasın ilaç, hemde ağzının tadı değişsin diye 😊

DoraFiko

Bence toz haline getirip mamaya karıştırmayın. İlaçlar çok ağır kokuyor. Kediler onun kokusunu hemen alıyor. Hem ilaç hem mama ziyan olur. Bende yaptım o hatayı çünkü.

Patiskoo

Ben ezerek suyla karıştırıp şırınga yardımıyla veriyorum veterinerim söylemişti

Ben yutturdum. Ağzını yandan açıp biraz geriye ittiriyorsunuz sonra ağzını kapatıyorsunuz. Sonra şu iciriyorsunuz Ama ben artık kendim bir daha yutturmam çünkü çok rahatsız oldu. Ben de iğne vurdurtuyorum

Kendim de stres olduğum için :))))

elifozzdemiir

cok tesekkurler dediginiz gibi de deneyecegim olmadi toz haline getirip yas mamayla karistiracagim belki benimki yer...

Asliszgn

Hapı ağzının arkasına doğru bırakıp sonrasında çenesini kapatıp boynunu okşarsanız direkt yutuyor

Ben de bir kere o hatayı yaptım. Hapı veterinerden kendim içiririm diye aldım ama asla yutturamadım bütün elimi çizdi ısırdı. Ağzına koydum asla yutmadı tükürdü. Az bir Yaş mamayı köfte gibi yaptım arasına koydum hapı yemedi. Toz haline getirdim yaş mamaya karıştırdım yemedi :D o yüzden bu tarz deli kediler için tek çare iğne maalesef

ferhat05

İşaret ve baş parmağına hapı alın. Diğer elinizle kedinizin boynundan tutun mümkünse başka biri de bacaklarından tutsun çok hırçın bir kediyse tabii. Sonra hapı aldığınız işaret ve baş parmağınızın eklem kısımlarıyla kedinin ağzını açın ve çok ileri gitmeden boğazına doğru bırakın. Mecburen yutacaktır. Ağzından atarsa yine yapın. Aşıyla daha çok stres olur bence; hele bizimkini yolculuk zaten mahvediyor, bizim tercihimiz evde damla veya hap.