Ev Yapımı Ödül Maması

BurcuAlexx

Evde yapılabilecek ödül maması tarifi bilen var mı? internetten biraz baktım birkaç beğendiğim tarif var ancak size de danışmak isterim. Bilen varsa yazsın lütfen. Açıkçası ev yapımı ödül maması yapmak daha mantıklı olacak galiba. Çünkü hazır olarak aldığımız mamaların içinde ne olduğunu bile bilmiyoruz :( tabi ki kuru mamayı yapamam ama en azından ödül mamasını ev yapımı olarak vereyim diyorum :D

6 CEVAP

Mehmetkr

Ödül maması olacağı için direkt olarak ciğer veya yüregi firinlayip kurutarak vermek gayet mantıklı bence zaten çok kullanmiycaksiniz ama illa da ben çok sağlıklı olsun sebzesi de olsun istiyorum diyorsanız:
Kabak havuç ve balkabağı külü yapıp onu doğranmış ciğerin üstüne dökerek her ciğerin eşit miktarda külleri yemesini sağladıktan sonra ciğeri fırında kurutuyorsunuz. Yapmışken çok miktarda yaparsanız size uzun süre yetecektir dondurucuda da gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=K_YbCFWuUOU

Bu tarif güzel gibi duruyor, bende denemeyi düşünüyorum

Zeynepulku

Kedim için yapmıştım sonra yandı bıraktım bir daha yapmadım

Ciğer &yurek
Nişasta
Patates
Balık yagi
Bunları hamur haline getirip pişirdim ama saklanması nasıl olur bilmiyorum. Koruyucu olmadığı için bozulabilir.

zibityus

ödüle komut vermeye köpeği eğitmeye ihtiyaç duymuyorum bence gereksiz ve köpeğe zarar verdiğini düşünüyorum psikolojik olarak

BurcuAlexx

Tarif konusunda bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim, deneyeceğim tek tek :))

@zibityus onu yapmayalım, bunu yapmayalım. Ne yapalım o zaman? Kusura bakmayın ama düşüncenize katılmıyorum. Köpek ya da kedi fark etmez eğitim verilmelidir. Tabi ki hayvana işkence ederek veya zorlayarak eğitim vermekten bahsetmiyorum. Çünkü gezdirme olarak olsun oyun olarak olsun köpeği eğitmeden sözünü dinletmek zor gerçekten. En azından birkaç komut bile öğretsen sözünü dinleyecek, gezdirmen bile kolaylaşacak

zibityus

köpek doğası gereği eğitilemez bir şey öğrenmesi mümkün değildir doğru ve yanlışı ayırt edemez sadece şartlanabilir eğitim dediğiniz şey aslında köpeği şartlamaktır. komutlarla ödülle vs köpek şartlanır. köpeğe söz dinlettirmek çok saçma bir düşünce çünkü köpekle saygılı ve dengeli bir iletişim kurduğun zaman o zaten dengede kalıyor. köpeği istismar etmeye gerek yok. köpeğe bir tane bile komut öğretmeye çalışmaya veya köpeği eğitmeye çalışmaya gerek yok hatta zaman kaybıdır. isterseniz köpekle nasıl saygılı iletişim kuracağınız hakkında sizi bilgilendirebilirim