Kedi Yıkamak

Littlecats

Merhaba benim kedim çok pis kokuyor yıkasam sorun olur mu? Ve önerebileceğiniz bir kedi şampuanı var mı?
NOT: Kedim 3 buçuk aylık.

17 CEVAP

Gmz91910

Nasıl bir koku acaba? Daha önce yıkadınız mı?

didarkardes

tuvaletini düzenli temizlemiyorsanız kokabilir 10 dakikaya geçer o koku zaten

Ozge00

Tuvaletten çıktıktan sonra kum kokabilir. Kum tozutuyor illa bu da tüylerine siniyor. Kumunuz parfümlü ise de kokusuz kum alin, veya pelete gecebilirsiniz direkt. Bu sorunlar olmuyor

Zeynepulku

Konmasının sebebi sağlık sorunu olabilir yıkamak çözüm değil. Sadece kotu kokuyor diye kedi yıkamak olmaz bos yere hayvanı strese sokuyorusnuz.

elcnugr

Yıkamayın kediniz daha çok küçük. Ayrıca havalar soğuk tüy dipleri tam kurumuyor kedilerin üşütür. Kokması hasta olmasından daha önemli değil.

Gmz91910

Dişleri ne durumda? Benim kesimde dışkı konuyordu bende sizin gbi düşünerek yıkadım herhalde dışkı bulaştı diye.ama geçmedi tabi sonra anladık ki dişi çürümüş.kendini yaladıkça kendini ve etrafı kokutuyormuş:)

Littlecats

dişlerini bilmiyorum ama ağzı da kokuyor :(

Littlecats

Hayır yıkamadım. Kedim resmen kedi kumu kokuyor.

Littlecats

Hiçbir fikrim yok. Kumu çabuk tozlanıyor evet. Düzenli temizliyorum günde 2 kere

Meles

Kumunuzda koku sorunu varsa kokabilir. Kumu değiştirmeyi bi deneyin derim. Eğer yıkamakta kararlı olursanız kuru kedi şampuanları var kullanabilirsiniz.

Kedileri 1 yaşından önce yıkamak sağlık sorunları olmadığı sürece tavsiye edilmiyor. Yıkamak yerine kedi pudrası ile tarayabilirsiniz. Ben bir petshoptan almıştım 30₺ye kedim o zamanlar 1.5 aylıktı şuan 6 aylık. Daha pudranın yarısı belki bitti. Fiyat olarakta uyguna geliyor.

Littlecats

Teşekkürler

Littlecats

yemeği de iştahsız yiyordu tombik

Littlecats

Teşekkürler uyanınca dişlerine bakacağım hemen vet. e götürülmesi gereken acil bir durum mu babam memleketine gitti de 1 hafta kalacak

Gmz91910

Siz yarın dişlerine bakın muhtemelen dişleri diye düşünüyorum.bir görse veteriner iyi olur.bana veteriner dezenfekte edicek bir hap vermişti onu yutturdum 7gün.sonra kloroben sprey sıktım ağzına.kurtulduk çok şükür:) ama arada hala hafiiiif geliyor koku. Bir kaç aya değişicek dişleri zaten. Şimdilik ilerlememesi yeter.fırçalayabiliyorsanız dişlerini fırçalayın:)