Mama Miktarı

Littlecats

Anket

N&D
(18 oy)
Royal Canin
(1 oy)
Toplam (19 oy)

Merhaba 3 buçuk aylık bir kedi 1 günde ne kadar kuru mama yemelidir?
Kedim çok hareketli değil.
Birde yarım çay bardağı gibi ölçeklerle belirtirseniz sevinirim.

18 CEVAP

nurrrgll

3 aylık 800grammı kediniz çok şaşırdım veterinerler 900gr olmadan aşı yapmıyolar ve çok tehlikeli değilmi kedi için aşısız dolaşmak

nurrrgll

benimki 4.5 aylık ve nerdeyse 1,5 kilo daha da fazla olabilir karma aşılarını oldu. bence çabucak kilo aldırmaya bakın siz gerekirse yaş mamayla

Littlecats

Siz öyle diyince nasıl aşı yaptılar merak ettim ve tekrar tarttım :)
1 kilo 100 gram çıktı Oysaki kısa zaman önce tartmıştım galiba mama değişikliği yaptığımız için hızlıca kilo aldı eski mamasını sevmiyordu.
Ben kedime 1 kere yaş mama verdim ve kanlı ishal oldu veterinere götürdük bazı yavru kediler sindiremeyebiliyor dedi biraz büyüyene kadar vermeyin o yüzden vermiyoruz ama haftada 2 kere yoğurt, kefir gibi şeyler veriyoruz.