Mama Miktarı

Littlecats

Anket

N&D
(18 oy)
Royal Canin
(1 oy)
Toplam (19 oy)

Merhaba 3 buçuk aylık bir kedi 1 günde ne kadar kuru mama yemelidir?
Kedim çok hareketli değil.
Birde yarım çay bardağı gibi ölçeklerle belirtirseniz sevinirim.

18 CEVAP

Littlecats

teşekkürler :)))))))

Littlecats

Gggggggggggggggüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüünnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnccccccccccccccccceeeeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllll

simgealien

Kullandığınız mamanın paketinin arkasında vermeniz gereken mama miktarı yazar. Biz nd mama kullanıyoruz bir kahve fincanı 35g geliyor.

Littlecats

Biz de N&D kullanıyoruz fakat açık mama aldığımız için ne miktar vermeliyiz bilmiyoruz

Littlecats

Kediniz 3 aylık mı

simgealien

3,5 aylık kedi 4 aylığa yuvarlıyorum ona göre mama miktarı veriyorum 😂
4-6 ay arası kediler için;
1,5 kiloysa 45-54g
2 kilo ise 54-60g
2,5 kilo ise 63-68g
Afiyet olsun 😺

Littlecats

Benim kedim 800 gram ama :(

Littlecats

teşekkür ederim :D

simgealien

O zaman bir fincan verseniz yeterli olur 😺

Şimdi yavru olduğu için koyun tabağa yedikce dökün kisirlastiktan sonra gramaj ile verirsiniz

Littlecats

teşekkürler zaten öyle yapıyorum fakat sanki çok yiyor gibi geldi o yüzden sordum

Sumeyyet

6 kaşık mama koyun gün boyu istediği kadar yesin sinirlamayin benim kedim gayet sağlıklı ve formunda

Sumeyyet

2 haftada 1 yaş mama veriyorum birde ben felix nd karışık

Sumeyyet

2 haftada 1 yaş mama veriyorum birde ben felix nd karışık