Kaşıntı

rebeccaztre

Arkadaşlar merhaba, kedime gıda alerjisi tanısı konuldu. İnanın kaşıntı yüzünden çok üzgünüz. Veteriner hekim:
1- Tasmasından belki rahatsız olur dedi, çıkardık. İşe yaramadı.
2- Mantar olabilir mi bakalım dedi mor ışıkta mantar çıkmadı.
3- Yıkayın bi rahatlasın dedi, yıkadık. İşe yaramadı.
4-Hill's food sensitive mamasını 1 aydır kullanıyoruz, hala kaşınıyor.

Lütfen yardımcı olur musunuz? Mama olarak önceden nd kullandım bıldırcınlıydı. Ağır mı geliyor bilmiyorum, sebebini çözmeye çalışıyoruz.

Kedim erkek 1.5 yaşında british short hair cinsi. Hareketsiz.

11 CEVAP

Ozge00

Pirinç unu, pirinç proteini konsantresi, tavuk karaciğeri hidrolizatı, bitkisel yağ, kurutulmuş tavuk yağı hidrolizatı, kalsiyum karbonat, selüloz, potasyum klorid, dikalsiyum fosfat, tuz, kalsiyum sülfat, taurin, vitaminler ve iz elementler. AT tarafından onaylı antioksidanlar içerir.

Yanlış değilse içeriği bu şekildeymis. Bence bir de balikli, kuzu etli gib, tavuk içermeyen baska mama deneyebilirsiniz. Tavuk alerjisi sonradan da oluşabiliyormus. Olmadi başka bir veteriner daha görüşü alin derim. Umarım bulunur çözümü.

rebeccaztre

Kedim sürekli yalanıp, kaşınıyor ve kaşındığı yerleri ısırıyor.

Ozge00

Uyuz olmasin? Alerji ile cok benzerdir. Herhangi bir test yapıldı mi alerji için?

Ozge00

Nd alerji yapti ise hillse geçince düzelme olmasi lazımdı aslinda. Bizde de alerji oldu mamaya karşı, değiştirince 1 hafta gibi kısa bir süre içinde kaşıntılari azaldı.
Bir de balıklı veya kuzu etli mama deneyebilirsiniz. Bazen tavuk da alerji yapabiliyor

rebeccaztre

Alerji testi yapıldı ve gıda alerjisi olduğu ortaya çıktı. Deneme yanılmayla bulacağız neye olduğunu dedi. İnanın çok üzülüyorum sürekli kaşınıp yalanıyor.

Hill's food sensitive z/d kullandık 1 ay oldu. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çözüm bulan varsa daha fazla canı yansın istemem.

Ozge00

Suan kullandığınız mama tavuklu mu? Belki alerji yapan odur.

rebeccaztre

Hill's food sensitive kullanıyoruz hala. z/d olanından.

Ozge00

Evde ek gida veriyor musunuz bir de?

rebeccaztre

Beaphor malt macunu var haftada 1 5-6 cm veriyorum. Arasıra organik yoğurt veriyorum ev yapımı yine haftada 1.

rebeccaztre

Başka bir veteriner hekim incidal şurup ve ketoral şampuan kullanmayı tavsiye etti.
Proplan morina ve okyanus balıklı mamasından aldım, onu deneyeceğiz bakalım.

rebeccaztre

Balikli proplan mama aldim onu kullaniyoruz. Gida alerjisi durumunda neler yapilir?