Bu Veteriner Fiyatları Sizin De Canınızı Sıkıyor Mu?

Gmz91910

Bu veterinerler neden bu kadar pahalı ya.insan bir cana anca bakabiliyor.biraz daha uygun olsa herkesin evinde bir kedisi köpeği olur hiç biri sokakta kalmaz.neden böyle ya?

15 CEVAP

aytekin

Merhabalar. Biz fatih hayvan hastanesine götürüyoruz kedimizi ve fiyatlarıda diğer birçok vwterinere göre çok uygun 24 saatte hizmet veriyorlar. Sizede tavsiye ederim. Tabi İstanbulda iseniz.

Salihaylmz

Yıllık ortalama fiyatlar belirleniyor.
Bazi veterinerler bunun üstünde bazıları ortalama fiyati kullanıyor yani bulunduğunuz konumla da alakali oluyor çoğu zaman

Sumeyyet

Haklısınız biz artık ciddi olmayan durumları evde hallediyoruz mesela midesinde tüy birikince sahilden çimen koparıp yediriyorum yoğurt yediriyorum midesi rahatlıyor iç dış parazitini kendim yapıyorum ense damlasi ve şurup ile vs. Vs. Devam ediyor onun haricinde ayak kırığı vs tabiki de götürüyorum

Sumeyyet

Haklısınız biz artık ciddi olmayan durumları evde hallediyoruz mesela midesinde tüy birikince sahilden çimen koparıp yediriyorum yoğurt yediriyorum midesi rahatlıyor iç dış parazitini kendim yapıyorum ense damlasi ve şurup ile vs. Vs. Devam ediyor onun haricinde ayak kırığı vs tabiki de götürüyorum

Sumeyyet

Haklısınız biz artık ciddi olmayan durumları evde hallediyoruz mesela midesinde tüy birikince sahilden çimen koparıp yediriyorum yoğurt yediriyorum midesi rahatlıyor iç dış parazitini kendim yapıyorum ense damlasi ve şurup ile vs. Vs. Devam ediyor onun haricinde ayak kırığı vs tabiki de götürüyorum

Mapple2

Eğitim , Sağlık Ticarî olmasaydı , Kendi nam hesabına çalışmasaydı.. Kalite farkı , rekabet doğmasaydı belki netice güzel ,anlamlı sonuçlar doğabilirdi ¿ Ütopik birşey gözüküyor...

Gelelim Vet Fiyat Tariflerinin bölgesel olarak ayarladığı Bilgi ve Tecrübe ,Tavan,Taban, Sabit Maliyetler , Değişken Maliyetler + - Tasarruf vb.Ek.. inanın Kurtarmıyor ¿

Ve Biz HayvanSeverler (?) Ne olacak Sevgimiz ($) ölçüsü ve bütçesizlilkkk..

NoteMeow
Haklı İsyan @Gmz91910

Salihaylmz

Haklı isyan +1

indovf

Kesinlikle sinir bozucu bir durum. Veteriner fiyatları böyle çok olmasa bahçemdeki minnoşu sahiplenirdim hemen. Veterinerleri de suçlamıyorum her yıl belirlenen bir taban fiyat oluyor ve aşağısına inmeleri yasak. Ama sokakta bir hayvan görünce ilgilenemiyoruz bu sebeple ve korkunç bir durum. Devlet veteriner ve barınaklarında durum daha kötü oluyor zaten. Şükür bazı veterinerler sokak hayvanlarında indirim yapıyor.

Siyahiinci

En çok muzdarip olduğum konu :(

Littlecats

evet bence de kedim hasta oldu vet. e götürdük iğne yaptı 1 tane direkt kartan 150 lira para çöp...
Not: Eğer yoğurt verseydik geçermiş hastalığı meğersem

ZehraBulutt

Sıkmaz olur mu, evdekiler hasta olacak diye ödüm kopuyor. Sokakta hasta hayvan görünce yardım etmeye korkuyoruz valla :( Keşke bizim sigortamızdan onlar da yararlanabilse. Mevcut pet sigortaların kapsamı çok dar sadece kaza durumlarını kapsıyor.

Gmz91910

Aşı vs.ücretler evet ortalama yıllık olarak belirli oluyor. Ama ekstra çıkan şeyler çok tutuyor ya.semtten semte değişiyor çok oynuyor.sırf uygun diye taa uzaktakine de gidemiyoruz bazen.

Mehmetkr

Antalya'da veterinerler odası miymiş oyoe birşey yeni fiyat belirlemis aşının 1 dozuna 120 TL daha ucuza yapamıyorlar. Kimse de daha pahalı yapmıyor müşteri gelsin diye veterinerlere değil de bu fiyatı belirleyenlere kızmak lazım. Birkaç ay önce 60 tl ye yaptırıyordum birdeki simdikine bak

bdurcak

veteriner fiyatlarıyla sınırlı kalsa keşke bir de sürekli zamlanan mama fiyatları var... keşke insanlar için olduğu gibi hayvanlarımız için de bir sigorta sistemi olsa minicik bir tedavi için bile çok yüklü pparalar ödüyoruz bazen bu tedaviler hatalı bile çıkabiliyor.

Gmz91910

Evet bende hep bu hayvanlara niye sigorta sistemi yok diye yakınıp duruyorum. Ufak tefek şeyler gerçekten çok tutuyor.hele ki ilerleyen yaşlarda bir çok hastalıkla karşılasa biliyoruz en çok o zaman işimize yarardı bu durum. Pandemi sebebiyle bir çoğumzn zaten kazançları düştü. Mamalar kumlar da almış başını gitmş artık bir can bakmak lüks e giriyor adeta.ben kedim için en iyisini yapmak istiyorum ama veteriner masrafları yüzünden en iyi mamaları alamıyorum en iyi şekilde kendim yapmaya çalışıyorum.