Erkek Kedide Kızgınlık Süreci Ağır Mı Geçer?

esrasatar86

Merhabalar. Ben 9 aylık erkek bir kedi annesiyim. Oğlum kızgınlıkta ama çok ağır atlatıyor bu dönemi. Arkadaşımın erkek kedisinin ensesinden tutuyor ve çiftleşmeye çalışıyor ki o da kısır. Şu sıralar tek yaptığı mama su ve uyku. Ateşi oluyor bazen hatta endişe edip vete gittim 40'a yakındı ateşi. Kan tahlili yapıldı enfeksiyon yokmuş. Eve püskürtme olayı olmadı ama arka kısmı ıslak, bir yerden kalkınca oturduğu yer ıslak oluyor, o ağır koku yok ama normal idrar gibi. Ara ara o pis koku geliyor burnuma ama attirma görmedim. Kucağımda uyurken kendini çok kasıyor, sanki üşür gibi titriyor. Sandalyeye bile zıplayamıyor artık ki tekir oğlum var hareketlidir tekirler malum.Yürürken kamburunu çıkarıyor, kuyruğunu düşürüyor. Kısırlaştıracam da bu haftaiçi. Ama sorum şu bu kadar ağır geçer mi bu dönem? Mutsuz halsiz hareketleri zayıfladı, yani 1 günde çok farklı oldu. Başka şeylerden mi şüphelenmeliyim sizce? Acaba attırmadığı ve çiftleşmediği için mi bu kasılmalar, zıplayamamalar? Biraz uzun oldu ama araştırdığım kadarıyla bu saydıklarım pek olmuyormuş kızgın erkek kedilerde. Fikirlerinize açığım teşekkür ederim.

3 CEVAP

indovf

Benim kedimle aynı yaştalar ve cinsiyetteler. Tek fark benimkinin sarman olması. Şaşırdım açıkçası normalde tam tersi daha enerjik olurlar. Hatta daha çok uyurlar ve bu nedenle enerji toplarlar diye biliyorum ben. Ama bazı kedilerde ateşe sebep olabiliyormuş. Her kedide aynı olmuyor sonuçta. Veterinere kısırlaştırma için gittiğinizde siz en iyisi hepsini anlatın

Elifimsel

Benim erkek kedim Behlül de kızanlama döneminde öyleydi, kilo vermişti ve çok stresliydi. Dişi kedi sahiplendik bir sürü yavrumuz oldu ama o olmadan önce de peluşlarla idâre etti ve her yere koku bırakıyordu. Şimdi ise kısırlaştırdık, oldukça rahat

gayelise

Dışarıya çıkmadığı için öyledir yapacak bir şeyi yok çünkü sıkıntıdan yatıyor merak etmeyin kısırlaştırma sonrası kilo alacak zaten fazla mama vermeyin