Saldırganlık Ve Davranış Bozukluğu

lalmi

Merhaba daha öncede yazmıştım tekrar sormak istiyorum aranızda kedisinde davranış bozukluğu olan var saldırgan tavır gösteren bi kediye sahip olanınız var mı? ( normal bir saldırganlıktan bahsetmiyorum ciddi boyutta )
Eğer varsa nasıl bir yol çizdiniz nasıl bir tedavi uyguladınız mı düzeldi mi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

11 CEVAP

zedmyster

ablamın var. yavruyken bir köpeğin ağzından kurtardı. hala bakıyor. gelen misafirlerin hepsine pençelerini açıp, uçarak geliyor :D . önce kedinin, kendini evin bir ferdi olduğunu ve evdekileri aşırı kıskandığını anladık ve misafirlerimizi eğittik :D . gelen garip karşılamıyor artık. ona bir de arkadaş bulduk. bir birlerine alışmaları 1 hafta sürdü. şimdi daha sakin ve enerjisini arkadaşıyla oynayarak atıyor. misafirleri de oyuncaları, koltuğu vb. özel eşyalarına yaklaştırmıyoruz bu arada.

lalmi

yok benim sizinki gibi değil sizinki normal her kedide görünebilecek bir davranış, benim kedimin malesef ciddi boyutta

damlayilmaz

Ciddi boyutta demişsiniz açar mısınız?

lalmi

sorularımı da okuyabilirsiniz bu arada orda daha detaylı yazıyor ben burdan da yazayım tekrar, hiç bir şey yokken aniden çığlık atmaya başlıyor ve tırnaklarını bacağıma kitleyip dişleriyle parçlıyor, o sırada da bağırmaya devam ediyor çığlık atar gibi, yapısıyor bacağa ve ayıramıyorsunuz asla, çıldırmıs gibi bu sekilde

Asliszgn

Benim kediminde davranış bozukluğu var ama saldırgan tavır olarak değil psikolojik olarak ciddi boyutta var. Kot bayoun kullanıyoruz bir süredir eskisine göre bariz fark var daha sevecen daha oyuncu oldu bebekliğindeki haline nerdeyse geri döndü diyebilirim. Bu bitkisel ilaç saldırgan davranışlar içinde kullanılıyor deneyebilirsiniz. Tamamen doğal bir ürün

lalmi

evet duymustum ancak benim kedim gibi kedilerde malesef antidepresan kullanımı şartmış, klinikte tedavi görüyor antidepresanla, benzer durum yaşamıs olan var mı diye tecrübelerinden yararlanmak amacıyla actım bu başlığı da

yagmurryamaan

Merhaba internette vetterapist diye aratirsanız terapist veteriner hekim bulabilirsiniz.Fiyat biraz pahalı gelebilir ama danışabilirsiniz ❤

cansuuranus

Uzman bı kedıpsıkıyatıryle gorusebılırsınız. Bızımkıde cok korkak ve urkekdı sureklı saklanıyordu. Ben uzman bı hekımle gorustum . Ilaclık bı durum olmadıgını ve feliway onerdı . Bız baya memnun kaldk feliwayden. Ama sızınkını feliway kurtarmaz gbı . Bence alanında uzman bı hekımle gorusun. Baska turlu başa cıkamıcak gbısınız. Eger gorusmek ıstemıyorsunuz bı deneyım derım felıwayı en azındn denemedık demezsınz

lalmi

evet görüştüm ancak dediğiniz gibi cok pahalı ve telefondan danışamıyorsunuz malesef bir cevap vermiyorlar görmeden bir şey diyemem diyorlar sadece ve cok pahalı maddi durumum buna el vermiyor malesef

lalmi

bizim hekimimiz de feliway önerdi bende alıcam onu, su an zaten antidepresan kullanıyor ama düzelmemesinden cok korkuyorum

Nesemb

Merhabalar,kedimle aynı problemleri ben de yaşıyorum..1 kutu feliway kullandık fakat etki etmedi. Sizde bir gelişme var mı merak ettim,ne yaptınız?