Kedi Kan Değerleri İçin Sakinleştirici Ve Karma Aşı

BanuYuzgec

Arkadaşlar 3 yaşındaki kedim için kan değerlerine vb. bakılacak kusma problemimiz var geçmeyen hem de genel bir tarama olacak. Kedim veterinerde çok agresif olduğu için sakinleştirici verilip uyutulacak. 8 saat aç kalsın dendi aynı gün yıllık karma aşısı da var. Veteriner hekimimiz sorun olmayacağını söyledi ama içim rahat etmiyor ağır gelmesinden korkuyorum sizce bir sıkıntı çıkar mı?

7 CEVAP

Zeynepulku

Kan tahlilinden so da yaptırın bence. Çünkü güçlü bir ası. Bu asiyi olup olenler vardi Bağışıklık sistemi düşük olduğu için. Geçenlerde buraya sormuşlardi ama bir yandan da kediniz zaten 3 yasında bu zaman kadar 4 kere vurulmuş vücut bağışıklık kazanmıştır. Bilemiyorum ama ben olsam yaptırmazdım, benim vet hekimimde boyle durumlarda asi yapmıyor. İyileşene kadar bekliyoruz

Merve203

Karma asiyi farkli bir gun yaptirin

BanuYuzgec

Daha önce böyle bir durumla karşılaşan olmadı heralde

Ozge00

Biz iki kişi tuttuk. Bunun için uyutmak biraz fazla sanki. Cok mu agresif kediniz? Cok zorluk çıkarıyorsa bitkisel sakinleştiriciler var, ondan önermişti bizim vet. Narkoz bir tik fazla sanki. Bazıları da uğraşmamak icin hemen uyutalim vs diyorlar. Kedi için de sıkıntı, narkozu kusarak atiyor
Karma aşıyı erteler veteriner. Hepsi ayni gün yapılmamalı bence.

Ozge00

Sağlığı ile ilgili şüphe varsa yapılmaz ki. Bizde cok ertlededik.gelecek hafta olacak daha. Oyle bir iki hafta geçti diye sıkıntı çıkmıyor.

Minikmuezza

Bence karma asiyi baska gun yaptirin narkozla birlikye agir gelir cok kusabilir.

BanuYuzgec

Kusması dışında problemi yok kedimin ama genel bir sağlık taraması yapacak veteriner hekim hem aşırı agresif olduğu için hem de anesteziden uyanırken özellikle kusmasına bakıp emin olmak istiyor midedeki problemden. Karma aşı için de ayılınca yapacağım sorun olmaz dedi