Furminatör Kullanımı

Anonymus944867

arkadaşlar 5 aylık kedim için furminatör aldım sadece sırt kısmındaki tüyleri mi taramalıyım kollar karın vb her yeri taramalı mıyım yardımcı olur mjsunuz?

3 CEVAP

Gamsem

Kedinizzin her bölgesini taramalısınız.eğer yavru kedi tarağı değilse normal furminatör ise hafta 1 taramalısınız .eğer kediniz uzun tüylü ise bunu haftada iki şeklinde yapın.ve diğer zamanlar normal bir tarakla 22 günde bir tarayın.kısa tüylü kedilerde sorun olmaz haftada 1-2 taranmak fakat uzun tüylü ise kırpık yani tüy birikmesi olabiliyor buna dikkat edin ve evet her yerini tarayın uzun tüylü ise koltuk altları ve karın bölgesinde kırpık ççok oluşur :)

betul18

furminatorle göbek bölgesini taramıyorum meme uçlarına zarar verebilir diye ve az tüylü yerlerini de taramıyorum

Verdatrtp

Kısa tüylüyse haftada bir her yerini tarayın göbek gibi hassas yerleri tararken daha dikkatli ve hafif bastırırsanız sorun olmaz ben öyle tarıyorum