Neden Böyle Davranıyor ??

Navciy

Kedim onu seveceğim zaman sürekli elimi ısırmaya çalışıyor. Sadece uyudugu zamanlarda böyle bir tepki vermiyor ama genel olarak onu sevmeye çalıştığımda sürekli elimi ısırmaya çalışıyor bu davranışı neden olabilir ? Gün içinde de sürekli parmaklarımı ısırmaya çalışıyor

3 CEVAP

ferhat05

Elinizi av olarak görüyordür. Elinize saldırdığında onla oynamayı bırakın ama sürekli yapın. Bir iki ay geçer 'artık elime saldırmıyor' diye düşünüp izin vermeyin. Oyuncaklarla oynatın, enerjisini, avcılık ihtiyaçlarını oyuncaklardan alsın.
Ayrıca yavruysa yapması normal ama yine de izin vermeyin.

Eğer kediniz yavruysa bunları yapıyor olabilir. Fakat kişiliğiyse pek yapacak bir şey yok. Ama sizi ısırmaya çalışınca elinizi çekin ve oyuncağını verin. Böyle böyle anlıyor elin oyuncak olmadığını :)
Ama bazen kediler can sıkıntısından da ıssırabiliyorlar o da artık kedi bakmanın tuzu biberi:)
Sağlıkla büyüsün kediniz
İyi günler...

Navciy

Teşekkür ederim tavsiyeleri dikkate alacağım :)