Kedimin Sırtındaki Şişlik

ena

Kedimin sağ taraf sırtına yakın bir bölgede nohut tanesi gibi bi şişlik var tüğlerini ayırıp baktığımda hiç bişey yok şişlik der altında gibi dokunup sıktığımda kesinlikle ağrı yok kedim tepki vermiyor ve şişlik dokunmama bağlı hareket ediyor deri altında gözle görülür bir şişlik değil ama internette okuduğum şeyler beni çok korkuttu daha önce böyle bişey yaşamış olan var mı

9 CEVAP

DoraFiko

İki kedimdede kuduz aşısı sonrası şişlik oldu. Elime geldikçe hep masaj yaptım kendiliğinden kayboldu. Takip edin sizde büyüyormı küçülüyor mu diye küçülüyorsa aşı yeri ödem yapmıştır

ena

Çok teşekkür ederim cevabınız için peki sizin kedilerinizde ki şişlikte deri altında hareket ediyor muydu ve kedilerinizin canı yanıyor muydu şişliğe dokunulduğunda

senaau

Aşı sonrası olabilir bizim kedimiz de dedediginiz gibi deri altında bı şişlik oluştu lösemi aşısı yada kuduz aşısı sonrasiydi. Canı acımıyordu dokununca tepki vermiyordu veterinere götürdük o da aşı kaynaklı olduğunu söyledi 1 aya kadar geçer dedi ve geçti

ena

Umarım bizimki de sizin ki gibidir çünkü kedimin iştahı hareketleri felan her şeyi normal başka bi şikayetimiz yok hafta içi veterinere götüreceğim zaten çok teşekkür ederim

DoraFiko

Evet yap bezesi gibi oynuyordu ve ağrı acı hissetmiyordu. Siz eliniz gittikçe hafif sıka sıka masaj yapın. Onun için kremde veriyor hekimler. Biz büyük kedime kullandık 15günde ancak geçti. Küçük kedime kullanmadım oda 15günde tamamen kayboldu. Dert etmeyin yani

Patiskoo

Daha 1 hafta öncesinde aynı problemden ameliyat oldu yavrum. Aşıdan kaynaklı kistleşme olabiliyormuş fakat benimki tümöre dönüşmüş. Kedilerde çoğunlukla karşılaşılan bir durummuş büyüme devam ederse mutlaka veterinere götürün. İnternete çok bakmayın gereksiz strese sokuyor durumunuzu çok iyi anlıyorum.

Latahzen27

Bi vete götürün çünkü anlattığınız gibiyse

ena

Götürüceğim zaten telefonlada görüştüm veterineriyle aşıya bağlı lezyon olabilir dendi ama burdada bir sormak istedim inşallah kötü bişey değildir

ena

Ya çok geçmiş olsun umarım şu an yavrunuz şimdi iyidir. Tümöre dönüşünce farklı bir belirti oldu mu hareketlerinde iştahında yoksa normal bir şişlik mi vardı sadece bizim şikayetimizde olduğu gibi.