Kedimiz Kısırlaştırıldıktan Sonra Kısa Süre Yavru Kedi Mamasına Devam Edersek N'olur?

ferhat05

Kedim 8 aylık yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyoruz. 15 kg lık mamadan baya kaldı. En azından yıl sonuna kadar kullansak yavru kedi mamasını olmaz mı, yaklaşık 3 hafta yani?

4 CEVAP

Zeynepulku

Bir sey olmaz ama ardından hemen kısır mamaya geçin

Kultigin

Kilo alması dışında kısa vadede bir zararı olmaz. Biraz hareketi arttırarak bu dönemi geçirebilirsiniz.

ferhat05

Yerimizde durmuyoruz ki zaten. Bitmiş havlu kağıdının kartonunu verdim evi gümletiyor şu an.

sforselin

Markadan markaya cevap değişebilir. Ben Farmina'ya yazdığımda 12 aya kadar yavru maması kullanın, hatta kilo problemi yoksa yetişkin mamasına devam edin demişlerdi. Daha sonrasında ben de magnezyum vb değerlerinin arasında pek fark olmadığını gördüm ve kullanmaya devam ettim. Bence kıyaslayın, duruma göre çok uzun süre kullanmayın mesela