Yavru Kedide İshal

bilgeeda

Sokakta baktığım yavru kediye yuva buldum ama pazartesi gelecekler almaya, ben de o zamana kadar evde tutacağım. 10 gün önce parazit hapı yutturmuştum bugün de dış parazit damlasi yapıldı ama yavruda felaket bir ishal sorunu var. Karnındaki şişlik tuvaletini yapınca gitti resmen. Neden olmuştur sizce ve ben evde ne yapabilirim bunun için?

4 CEVAP

didarkardes

haşlanmış tavuk verebilirsiniz devam ederse veterinerle konuşursunuz

Aynı durumdaki bir kediyi ben sahiplendim iki kere iç dış parazit uygulandığı halde geçmemişti ishali yani o kadar cıvıktı ki yaparken su gibi akıyordu etrafa bulaşıyordu ve sürekli tuvalete çıkıyordu kakasını yaptıkça karnı iniyordu resmen. Tavuk pirinç haşlamasıyla bile düzelmemişti. Veterinere götürdüm hem grip olmuş hemde üşütmüşlüğü varmış tek sebep iç parazitler değilmiş. Antibiyotik tedavisi ve bağırsak düzenleyeci mama vermişti veteriner birde probiyotik. Baya baya kıvam almıştı. Ama yediği mama klinik maması sanırım. Yani sorun her şey olabilir bence bir hekime danışın.

Yani tavuk göğüsü haşlaması yapın evde onu verin ama düzelmiyorsa götürme imkanınız varsa götürün derim :)

bilgeeda

Tavuk haşlayacagim şimdi @feyreninannesi aynı dediğiniz gibi. İki gün önce normaldi sanırım dışarıda üşüttü. Maalesef veterinere götürme durumum yok ama yine de arayıp bilgi almaya çalışırım