Kedimin Kakası Normal Mi? (Dikkat: Fotoğraflı)

dogakaradag

Merhaba
Kedim 4 aylık, 2.5 aylıkken sahiplendim eve ilk geldiğinde gençlik hastalığı kapmıştı çoktan (tesadüfen anladım) 1 hafta ağır mücadeleyle kurtuldu. proplan kullanıyormuş kedimi sahiplendiğim kişi kedi için. ben orijen’e başladım hastalığını yendiğinde ve tüylerine çok iyi geldi, çok hareketli ve sağlıklı oldu. çok hızlı büyüdü fakat dışkısı yumuşak başladığım günden beri... iç paraziti de zamanında yapıyoruz. dışkısı düzelir belki diye acana’ya geçtim 1 haftadır acana ile devam ediyoruz ama hala kötü kokan cıvık bi dışkısı var. yemesinde, oynamasında ve büyümesinde hiçbir sıkıntı yok. üstünde durmalı mıyım? dışkısı cıvık olsa da normal mi?

14 CEVAP

Simav7

Kedinizin dışkısını 1 hafta boyunca takip edin

Simav7

Sakın sakin sakin yaş mama vermeyin ödül mama fln vermeyin su ve maması olsun sadece yanında eğer çok isterseniz tavuk göğsü kedilere çok iyyi gelir tavuk göğsü hasliyip tuz fln katmayin sadece direk hasliyip kendinize verin tekrar hatırlatmak isterim sadece mama ve suyu olsun böyle 1 ay daha bekleyin :)

dogakaradag

tamam teşekkür ederim :)

Simav7

Bişi değil ama şey dediklerimi yapın lütfen eğer isterseniz bir veteriner numarası size vereyim bir de ona danışın ama size gelin bakalım der muhtemelen yanii geçmiş olsun biliyormusunuz biz kedi sahipleri olarak onlar için çok endişeliyiz her zaman ve sizi anliyabiliyorum ama dediğimi yapın umarım evladınız in hiçbir şeyi kalmaz hadi şimdi gidip onu benim yerime koooooocaman öpün ve Allah'a iyileşmesi için ve size kediyi verdiği için sukredip dua edin .... Tekrardan geniş olsun

Benim kedimde de bu sorun vardı ben 3-4 gün düzenli ev yapımı yoğurt verdim ve annem kemikli et ve havuç haşladı et ve havucu karıştırıp bol et sulu olcak şekilde 2-3 gün yaş mama niyetine verdim ama en etkilisinin yoğurt olduğunu düşünüyorum. Hala haftada 2-3 gün ev yapımı yoğurt veriyorum. Ben bir yemek kaşığı veriyorum ama genelde bitiremiyor. Tatlı kaşığı yeterli olur sanırım.

Firuzecik

Orijen kullanırken bizde de cıvık kaka oldu. Acanaya gectim yine cok kati olmayan yumusak bir kaka. Mamadan kaynaklı büyük ihtimalle. Ama iciniz rahat etsin sorun mutlaka vete.

Berrefilizzz

Ya siz cıvık kaka gormemissiniz bizim ki 1 ay önce ne ishaldi nede katı bundan bin beterdi endişelenmeyin mamadan olmuş bizimkide

Irms

Mama değişimlerinde oluyor bence 2 hafta kadar ishal olfu benimkide tabuk pirinç patates verdim düzenli her gün geçti

dogakaradag

1 aydır bu şekilde ama davranışları normal çok sağlıklı gözüküyor, 1 hafta daha mı beklemeliyim?

Simav7

Geçmiş olsun

Bikedi

Tavuk patates ve pirinc haslayip ezip verin. Bir tatli kasigi kefir de verebilirsiniz.

Zeynepulku

Rengi iyi gibi ama seklini tam anlayamadım. Cıvık gibi biraz.
Parazit aşısı oldu mu? Civiklik parazitten olabilir.

Probiyotik kullanabilirsiniz özellikle keçi sutu ile kefir ve yoğurt verin.

Buradaki bir kullanıcıda da cıvık kaka problemi vardı Fışkı testi kan testi yapıldı ve kan paraziti varmış. Sorunun linkini atarim bulursam

dogakaradag

çok teşekkür ederim cevaplarınız için
dışkı örneğiyle veterinere giderim yarın o zaman ve haşlamayla yoğurdu da deneyeceğim umarım düzelir minnoşum :(