Kısırlaştırma Öncesi Tahliller Şart Mı ?

6 aylık bir dişi kedim var. 2.8 kilo. 2 kere kızgınlığa girdi. Veterinerimizle konuştuk. Kızgınlık geçtikten 15-20 gün sonra ameliyata alabiliriz dedi. Kısırlaştırma ameliyatı 700₺ testler de yaklaşık 400₺ dedi.
Testler sizce gerekli mi diye sordum. Bana sorarsanız tabiiki gerekli derim ama çoğu genç kedi sahibinin testleri yaptırmadığını bu zamana kadar da bir sorun olmadığını söyledi. Yaşlı kedilerde zorunlu tuttuklarını belirtti.
Şimdi şöyle testleri de yaptırdığımızda yaklaşık 1000₺ ediyor ve bu para ciddi bir rakam ve bu kadarını karşılayamayabiliriz. O yüzden sizlere sorularım;

Kedisini test yaptırmadan kısırlaştıranınız var mı? Bir sorun oldu mu?
Sizce ne yapmalıyım?

16 CEVAP

@patiskoo teşekkürler