Kedimi Eğitmek İstiyorum

Kedimseker

Arkadaşlar kedime yavruyken el çakma pati verme gibi eğitimleri vermek istiyorum
Bilgisi olan var mı nasıl alistirabilirim?

12 CEVAP

kedileri eğitmek köpekleri eğitmek gibi kolay olmuyor maalesef çok sabır istiyor
ödül mamasıyla olabilir ama sadece istediğiniz hareketleri yaptığında verin onun dışında ben hiç vermiyorum sadece eğitirken veriyorum
kısacası sabır ve ödül maması

zibityus

saçma sapan istekler

Bikedi

Benim ki zamanla adini ogrendi. Hayir i anladi. Gel dedigimde de geliyor. Bunlar bana yeter. Diger seyler hayvanin da anlamlandiramayacagi seyler. Mesela pati vermek. Bu onun icin anlamsiz bir hareket. Ben niye yapiyorum ki bunu diye dusunur. Digerleri temel duzeyde. Gel diyorsam bisey vardir mama verecegimdir, tarayacagimdir vb. Ama diger hareketler ne bileyim kedinin digasinda yok.

sugartgecat

kedi egitilebilir mi bilmiyorum ama ödül mamasıyla belki yapabilirsiniz

FerayeG

Kedi eğitmekle ilgili videolara bakabilirsin youtubedan

alabalik32

Ödül maması ile ismini öğrettim. 2 haftadır da Paşa öpücük ver diyince dudaktan öpücük veriyor :))
Ama merhaba diyince bir türlü pati vermesini öğretemedim :))

BasbugGS

Dünde kediye çorap giydirme diye bir soru okudum hala kendime gelemedim :) millet çıldırmış

Zeynepulku

Benim kedim otur gel git pati ver komutlarını biliyor. Elinize mama alıp kolların ama vermeyin otur diyin bir kaç kere sonra popsunu biraz bastırın otur diyin mamayi verin. Bir kaç kere tekrarlayın bir kaç ay sürer. Ayni şekilde çak, pati verir boyle ogretirisniz

Latahzen27

Benimki beni resmen eğitiyor yiyiyyiyiyor içiyor yatiyor:))

Hennessy

eğitilebilir tabiki ama sabır işi gerçekten bizimki öpücük verip çak yapıyor fakat patisine dokundurtmayı sevmediği için üzerinde fazla durmadım fakat her mama vermeden önce patilerini tutun bir zaman sonra elinizi uzattığınızda pati vermeye başlayacaktır ama hoşlanmıyorsa sakın zorlamayın öpücükte aynı şekilde

Anonymus944867

ben ödül maması ile tam 2 ayda büyük bir sabırla pati vermeyi öğrettim kediye bir şey öğretme çok güç ama imkansız değil

Tengu

Benimkinin sevdiği ödül maması bile yok burun kıvırarak yiyor gerçekten helal olsun size ya wpdlwpdlwldep