Yavru Sokak Kedisi İçin Bağırsak Hassasiyetine Uygun Mama

KosanKelebek

Merhabalar. Üç hafta önce sokakta çok kötü durumda bir yavru kedi bulduk gözleri kör olmak üzereydi ve aşırı ishalden bağırsakları dışına çıkmış kanıyordu. Üç ayrı veterinere götürdük antibiyotik vs kullandık ishali tam durdu diye seviniyoruz ki tekrar başlıyor. Çok şükür gözleri ve poposu düzeldi ama ishali en ufak şeyde tekrar başlıyor. Veteriner bize hills in medikal mamasını verdi ama fiyatı çok yüksek. Bildiğiniz bağırsak hassasiyeti olan kediler için daha uygun fiyatli bir mama var mı? Bu ishal için daha başka ne yapabiliriz hayvan ölüp gidecek korkusuyla yaşıyoruz üç haftadır.

5 CEVAP

DoraFiko

Probiyotik verebilirsiniz reflör 10lü şase 40 lira civarı. Ardındanda enterogermina verebilirsiniz oda 10 flakon 50 lira. Reflör çok iyi ishal kesici, enterogerminada probiyotik. Kakası biraz toparlayıncada kefirle desteklersiniz. Bu dediklerimi hekiminize danışın ama mutlaka. Birde flagyl şurup var

ferhat05

İsterseniz felicia'ya (hypoallergenic) bir bakın. Mümkünse tavuklu almayın.
Tabii kesin çözüm değil ama deneyin mama değişimini. Umarım ciddi bir sorun değildir. Artı olarak etraftan başka şeyler yiyorsa sizin verdiğiniz mamadan başka o zaman da ishal olabilir. Bizimkini çok iyi hatırlıyorum sarı sarı yapıyordu kakasını, bahçede yaşıyorken bir-iki kez gördüm sarı kaka yaptığını.

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/felicia-hypoallergenic-az-tahilli-kuzu-etli-yavru-kedi-mamasi-2kg.html

KosanKelebek

Bu arada iç dış parazit aşıları yapıldı. Üç hafta önce buna rağmen ishali durmuyor

KosanKelebek

Probiyotik kullandık bir süre Faydasi olmadı veteriner verdi
Peynir ve yoğurt yedirin dedi çok az tabi hepsini uyguluyoruz diğer dediğiniz ilacı da bir sorayım çok teşekkür ederim

DoraFiko

Bunlara rağmen geçmiyorsa başka bir sorunda olabilir. Umarım düzelir hemen çok geçmiş olsun