Kedimin Poposundan Anal Sıvı Geliyor

Filizos

Merhaba arkadaşlar kedim 3 aylık Scottish Fold dişi Kedimin poposunda bu kadar çok kaka kalıntısı oluyor ve kakası katı değil cıvık ama ishal de değil veteriner kaka değil o anal sıvı diyor probiyotik vermişti onu kullanıyorum bir de mamasında da ısrarla Unique kullanmamızı söylüyor değiştirmemizi istemiyor Bu durumla karşılaşan var mı hayvancağız nasıl temizlesin ki bunu tiksiniyor tabii Ne yapsak bilmiyorum çok tecrübesiz bir kedi annesiyim 😞

5 CEVAP

ferhat05

Veteriner hekiminizi değiştirin bence. Ticari amacı var mama satımında. Unique mamaya da baktım içeriği iyi değil. En kısa zamanda mamayı ve veteriner hekiminizi değiştirin.

Tengu

Anal kese sıvısı ve anal sıvısı aynı şey mi? Aynı şeyse bizimkinde de anal kese problemi var ama veteriner sıkıp içini boşaltıyor böyle ekşınlara girmiyoruz hiç

Tengu

Terramycin krem sürebilirsiniz ama bi veterinere sorun

Firuzecik

Yavru kediler popoda kaka problemi hep olur. Suan 2 kedim var ikisininde de ayni problemi yasadim. Problem demiyelim de ufak olduklari icin beceremiyorlar. Sabredin 1 ay sonra öğrenecek poposunda kalıntı kalmadan dışkılamayı ve temizlemeyi. Anal kese cok farklı bi durum.

Filizos

İnşallah biz de aşarız Peki 2 kedinize nasıl öğrettiniz annesinden ufak ayırmışlar sanırım o yüzden kakasını yaptıktan sonra temizlemeyi bilmiyor