Kedimde Kısırlaştırma Sonrası Şişlik Oluştu

caglaauzun

Kedimi 6 gün önce kısırlaştırdık. 3. günden itibaren şişlik oldu. Veteriner kas yüzünden olduğunu ve normal olduğunu söylüyor. Yeme içme her şeyi yerinde gayet iyi durumda kedim. Ama içim rahat etmiyor daha önce bu durumu yaşayan var mı?

2 CEVAP

heytherebu

Bu şişliği ben de yaşadım ve aynı şekilde deri altında dikilen kısmın toplanması sebebiyle olduğunu söyledi veterinerimiz. Siz yine de gözünüzü üstünde tutun çünkü enfeksiyon da aynı şekilde şişlik yapabiliyor, iştahsızlık, halsizlik hele ki kusma görürseniz hemen veterinere götürün antibiyotikle destekleme yapılır. İhmal etmeyin sakın enfeksiyonsa eğer çok tehlikeli bir hal alabiliyor. Ayrıca dikişini temiz tutmaya dikkat eder ve yalamasını önlerseniz daha sorunsuz bir süreç geçirirsiniz. Çok geçmiş olsun.

caglaauzun

Bu şişlik dışında durumu gayet iyi ama yine de söylediklerinize dikkat edicem. Sizin şişliğiniz ne kadar zamanda geçmişti?