Kedimde Kısırlaştırma Sonrası Şişlik Oluştu

caglaauzun

Kedimi 6 gün önce kısırlaştırdık. 3. günden itibaren şişlik oldu. Veteriner kas yüzünden olduğunu ve normal olduğunu söylüyor. Yeme içme her şeyi yerinde gayet iyi durumda kedim. Ama içim rahat etmiyor daha önce bu durumu yaşayan var mı?

10 CEVAP

caglaauzun

Hekimimiz normal hayatımıza dönmemizi söyledi. Ama ben biraz daha koşmamasına dikkat etmeye çalışıyorum tabii. Çok teşekkür ederim size

Minikmuezza

Ilk bir hafta haraketliyse sislik olusuyor.ziplamamasina ozen gosterin.iyilestikce duzeliyor

sforselin

Tam zamanını bilemiyorum, bizimkinin normal yatarken belli olmadığı için. İki hafta falandır en fazla.

caglaauzun

Umarım bizimki de hemen düzelir :) Teşekkür ederiz :)

sforselin

Bizimkinin de olmuştu. Çok zibidilik yapanlarda böyle ödem olabiliyormuş sanırım :) Zamanla dağılıyor. Üç farklı hekime sorup birine de muayeneye gittim. Sorun olmaz diye düşünüyorum yani

caglaauzun

teşekkür ederim rahatlattınız beni:) veterinerimiz de ısrarla ödem olsa belirti vereceğini ve kas olduğunu söyledi

sforselin

Bana bazen o şekilde sıvı birikebiliyor, zamanla dağılıyor dediler. Çabuk dağılmazsa ya da sıvı fazlaysa çekebiliyorlarmış da. Çok nadiren ihtiyaç duyuluyor buna demişti.
Orayı hekiminiz gördüğü, ameliyatı o yaptığı için daha iyi bilir tabii. Şunu yapmalısınız dediği bir şey varsa da ihmal etmeyin onları

caglaauzun

evet çok hareketli elimizden geldiğince engel olmaya çalışıyoruz ama küsüyor bu seferde :(

sforselin

Aynısını yapıp evde deli olduk başta. Sonrasında onu daha çok gerdiğimizi fark edip serbest bıraktık. Benimki o dikişi patlatmadıysa normal bir kedi kolay kolay açamaz estetik dikişi. Endişe etmeyin. Yesin içsin koşsun oynasın. Daha çabuk iyileşiyorlar bence böyle.

caglaauzun

Tek korkumuz şişlik şimdilik :( Sizin şişlik ne kadar zamanda geçmişti?