Kabızlığa Neler İyi Gelir?

Denizygt

Kızımın dışkısı son bir haftadır koyu renk sanırım kabızlık sorunu var bunun için ne yapabilirim suyuda güzel içiyor günde 2-3 kez yeniliyorum yaş ve kuru mamamızda iyi kalitede

8 CEVAP

sforselin

Nd için koyu renkli oluyor kakası demişlerdi. Nd'den acana'ya geçerken renk değişimi olmadı bizde. O da koyu renkli oluyordur o zaman diye düşünüyorum bxbxvxb Mama markalarından muhtemel kaka rengi skalası istiyoruz!!

sforselin

Bazı mamalarla daha koyu renk kaka yapabiliyormuş. Mama değiştirdiyseniz falan o yüzden öyle geliyor olabilir mi?

Denizygt

@sforselin ☺️ Evet yeni acananın mamasına geçtik belki ondan dır bi süre daha takip etmeyilim sanırım bu durumu.

Denizygt

@sforselin ☺️ Benim kızım royal canin yiyordu sahiplendiğimde 5 aylık olunca sıkıldı iştahı kesildi 2-3 gün yemedi halsizlik oldu sonra iştahı açılsın diye yaş mama verdim belli bi süre hergün ondan sonrada advancenin yavru kedi mamasına geçtik onuds sevmedi şimdi acana kullanıyoruz onuda tek yemio yaş mamayla karıştırıyorum ek besinlerden de sıkıldı napıcamı şaşırmış durumdayım belki biraz yoğurt yese düzelir ama yüzüne bile bakmıyor enjektörle bile kabul etmiyo

caglaauzun

Yaş mama ne sıklıkta veriyorsunuz? Bizim kedimiz de kabız olmuştu gayet yeterli derecede su içmesine rağmen yaş mamayı biraz artırmamızı önermişti veteriner

Denizygt

@caglaauzun ben yaş mamayı hergün veriyorum kızım kuru mamayı çok yemediği için ayrı bi kaptada kuru ve yaş mamayı karıştırıp yediriyorum. Yoğurt ve kefiri artık yemeyi reddediyor eskisi gibi yese sorun olmıycak ama malesef bıktı sanırım

Pretty

Eğer sürekli kuru mama verdiyseniz hayvanda kabızlık yapmıştır. Kedinize haftada birkere mutlaka yaş mama verin veya 2 kere haftada.

caglaauzun

Her gün yaş mama biraz fazla değil mi :( Buna rağmen kabızsa bence veterineriniz ile bir görüşün mutlaka