Yavru Kedim Yatağıma Çıkmaya Başladı Bunu Nasıl Engelleyebilirim?

Ebrar00

Yavru kedim 4 gündür yatağıma çıkmaya başladı çoğu kez onu yere indirdim ama defalarca çıkmaya devam etti. Onu farklı bir odaya götürdüm sabah miyavlama sesleriyle uyandım hiç durmadan miyavlıyordu mecburen en sıcak odada benim ki olduğu için odaya aldım yine çıktı yatağıma diken üstünde uyuyordum zaten edilmesin diye ama ışığı kapatınca burnumu ısırdı biliyorum küçük (2,5 aylık) hareket eden şeyler görünce deli oluyor ısırıyor özellıkle bu aralar çokça nasıl önleyebilirim benimle yatmaması lazım...

10 CEVAP

elifozzdemiir

neden sizinle yatmamasi gerekiyor ki? kedi bu bunu pek onleyemezsiniz cok merakli hayvanlar akillarina bir sey koyduklarinda yaparlar siz onu uzaklastirdikca o daha cok cikar hatta

ferhat05

Ne yaparsanız yapın gelmek ister. Belki biraz sesinizi yükseltip kızabilirsiniz. Hatta küçükken alıştırın büyüyünce laf dinlesin. Bizimkine daha şimdiden bi şeyler öğretmeye çalışıyorum (8aylık). Biraz zor ama yavaş yavaş anlıyor gibi.
Ayrıca sizin yanınıza gelmesi çok normal. Kediler normalde de birbirlerine sarılıp yada yanına kıvırılıp uyur.
.

İlk zamanlar ben de kendimi çok sıkarak uyuyordum. Zarar vereceğim diye korkuyordum ama bir zaman sonra alışıyorsunuz.Farkında olmadan kendini ayarlıyor insan zaten kediniz de kendini korur merak etmeyin. Ben çok deli yatan bir insan olmama rağmen hiçbir sorun yaşamadık.

Bu zamanların kıymetini bilin büyüyünce çoğunlukla ayrı yatıyorlar. O zaman siz beraber yatmak isteyeceksiniz o kaçacak. Ne kadar beraber uyursanız o kadar kar.

Benim kedim ayak ucuma yatmaya bayılıyor ama taşıma kutusuna yatak yapınca orayı daha çok sevdi nedense. Yarın taşıma kutusunu kaldırcam beni bırakmasın >:(

Ebrar00

Benimle yatmamasıni istememin tek nedeni uyurken pozisyonumu kontrol edememem ezedim çanı acır diye korkuyorum

Yatakta boş bıraktığınız yer mutlaka vardır. Mesela ben sol alt köşeye hayatta uzanamam. Oraya koyarım kıvırılır uyur. Ama yine de haklısın ben ilk gece put gibi yatmıştım. Kaldırmaya da kıyamadım. O stresle insan vücudu uykuda kilitleniyor yattığın gibi uyanıyorsun zaten. Sen umarım çözebilirsin sorunu :3

elifozzdemiir

merak etmeyin vucut kendini ayarliyor zarar vermiyorsunuz

DoraFiko

6 aydır kedimle uyuyorum. 3aydır iki kediyle uyuyorum hatta :) onlar kendilerine yer buluyor zarar vermezsiniz emin olun. Oda kendini size göre ayarlamaya alışıyor. Bırakın yatsın sizinle. Ben yanımdan gidince rahat uyuyamıyorum artık hep yanımda olsunlar ❤😍

Zeynepulku

Kedinizi yaptığınız zaman hic hareket etmiyorsunuz. Bende ilk basta ezerim vs diye korkuyordum ama sonra fark ettim hic hareket etmiyorum.

Latahzen27

8 aydır biz beraber uyuyoruz ewed benide ısırıyor uyarım ama çok tatlı oldukları icn bend bırakmıyorum ayrı uyusun😍😍😍