Kedim Su İçmiyor

snotfound

2 aylık anne sütünü yeni bırakmış kuru mamaya alışık bir kedi sahiplendim. Eve dün akşam geldi. Keyfi neşesi yerinde koşuyor oynuyor ama kuru mama yemiyor ve su icmiyor. Konserve yaş mama verdik onu yedi aç değil ama kuru mamasini yemiyor. Geldiği yerde verilen mamanın aynısını verdik ama yemedi. Daha önemlisi hiç su icmedi acaba şırınga ile ağzina vermeyi denemeli miyim yoksa ona zaman tanıyıp kendiliğinden içmesini mi beklemeliyim?

3 CEVAP

BurcuAlexx

Yeni sahiplenmişseniz sorun yok korkmayın. Eve yeni gelen dostlar çoğunlukla ilk gün mama ve su içmezler hatta belki sizden korkup kaçabilirler. Her geçen gün size alışacaktır, yarın su ve mamasını yiyecektir merak etmeyin. Çünkü ilk gün yerini yadırgar, sonuçta farklı bir evde ilk günü. Yarın açlığa ve susuzluğa dayanamayıp karnını doyuracaktır, hatta belki size ve bu ortama daha fazla alışacaktır. Ben Alex'i ilk sahiplendiğimde de böyle olmuştu, ama sonraki gün dayanamayıp hapur hupur yemişti hepsini :D size yeni dostunuzla mutlu, sağlıklı yıllar dilerim❤️

kuru mama yememeye devam ederse ilk etapta az miktar yaş mamayla karıştırıp verebilirsiniz ama hem kuru mamanın hem yaş mamanın kitten maması olmasına dikkat edin

Meles

Yeni geldiği için yemiyordur yer biraz zaman tanıyın. Bizimki de ilk akşam geldiğinde hiçbir şey yemedi ertesi güne kadar alıştıktan sonra yiyorlar merak etmeyin biraz alışsın