Royal Canin

Salihaylmz

Royal canin kitten markalı kedi maması kullanan ve kullandıktan sonra şikayeti olan var mı? Mesela tüyleri dökülüyor mu ya da gereksiz şişlik oluyor mu kedinizde?

13 CEVAP

Denizygt

Biz ilk beş ay kullandık ama içeriği çok iyi değil bi süre sonra sıkılıyorlar o mamadan bence acana deneyebilirsin içeriği çok iyi

Littlecats

Biz de royal canin kitten kullandık bir süre ama içerik olarak iyi olmadığını duydum o yüzden N&D geçiş yaptık. Tüy dökme problemi hiç yoktu N&D'ye geçince çok fazla tüy dökmeye başladı. İştahla yiyordu ve hiçbir sorun yaşamadık. İçerik olarak iyi bir mama olsaydı, çok iyi olsaydı demiyorum ama en azından biraz et olsaydı kimse bana mama değişikliği yaptıramazdı.

DoraFiko

Aslında kediniz o kadar küçük değil artık her türlü kitten kuru mamayı yiyebilir. Benimki 1.5 aylık olmadan kıtır kıtır kırıp yiyordu. Çiğnemeden yediğide oluyor bir problem olmaz korkmayın. Severek yiyorsa kaliteli bir kuru mamaya tamamen geçin bence 🐾

DoraFiko

İlk başta bizde royal canin kitten kullanmıştık vet önerisiyle. Bir problem yaşamadık. Şişlik tüy dökümü gibi. Sonrasında nd ye geçtik ama

Gamsem

Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım nd kullandım onda karaciğer değerleri düşüşe geçti yaramadığı için tekrar royale döndüm herhangi bir sorun yaşamadım ve severek yiyor:)

Osscar

Biz de nd kitten kullanıyorduk. Son zamanlarda ishal yapmaya başladı. Kısırlaştırdıktan sonra da nd bal kabaklı kısır mamasıyı kullanmaya başladık ishali daha da arttı. Şimdi royal canin veteriner serisi kısır mamasına geçiş sürecindeyiz. Veterinerimiz marka konusunda bir baskı uygulamadı. Farminanın vetlife serisi (nd üreticisi) de vardı. Onun da içeriğine bakınca içinin royal caninle çok benzer olduğunu gördüm. Tahıl bu kadar önemsizse neden farmina veteriner serisi mamalarında mısır, buğday, pirinç ve pancar posası gibi ürünleri tedavi amaçlı mamalarında kullanıyor? Ben tercihimi royal caninden yana kullandım.

citirbebegim

Maya 3 aylık olana kadar bu mama verilmiş ona, bana geldiğinde de kısa bir süre kullandım. Tüyleri inanılmaz kötü durumdaydı, daha bebek olmasına rağmen dökülüyor ve keçe gibiydi. Ağzı kokuyordu. Daha sonra acanaya geçtim, tüyleri parıl parıl parladı çok daha iyi oldu. Şimdi n&d kinoa kullanıyorum her anlamda çok memnunum.

Salihaylmz

Merhabalar sorum 1 sene öncesine ait :) şuan sanabelle kullanıyoruz memnunuz

Salihaylmz

Teşekkür ederim öneriniz için bende biliyorum iyi olmadığını sadece kedisine kullananlar da etkileri neler onu merak ediyorum

Salihaylmz

Bir kaç yerde şişkinlik yapiyor yazmışlar da merak ettm

Salihaylmz

Tesekkur ederim bende nd ye gececegim ama cok sert diye ilerleyen zamanlarda geçeceğim

Salihaylmz

Benim kedim de problem oluyor malesef kusuyor.. kirmadan yutuyor hic kırdığını duymadım her seferinde ya kusuyor ya kakasinda butun butun cikariyor
Nd kitten de sert dediler diger bir cok kitten mamaya göre sertmis o yuzden sonra gecmeyi düşünüyorum zaten her şeyi severek yiyor obur gibi😂

Palyaco

Royal canin hodon yağı olan mamaları tüy sağlığına iyi geliyor