Kedi Isırdı (Fotoğraflı)

feyzanurkrb

Ellerim titriyor kedim beni ısırdı ilk defa oldu bu ve kuduz aşısı yok 1 aydır bende ve şu an 3 aylık. Kuzenimi tırmalayınca aşı olmuştu benim de aşı olmam gerekir mi çok korkuyorum. Ve fotoğraflardaki gördüğünüz gibi şişti aslında sadece bir yeri ısırdı ama diğer iki yer de şişti sizce normal mi beni hiç kedi ısırmadı daha önce. Lütfen acil cevap verin.

29 CEVAP

feyzanurkrb

Özür dilerim rahatsız için.

feyzanurkrb

Ve de kedi sahiplendik çünkü önceden de iki kedi bakmışlığımız vardı. Kardeşim de ısrar edince bi tanıdığımızdan sahiplendik. Dumanı çok seviyorum ama rahatsızlığım bunun önüne geçiyor sık sık. Kusura bakmayın rahatsızlık verdiğim için ama yine olsa yine yazarım çünkü kendimi biliyorum o anın kriziyle ne yazdiğimı bile anlamadan paylaşıyorum daha dikkatli olacağım

Denizmerve39

Kolonya sür yeter baska evham yapma

Busebakis

Öncelikle eliniz kanamamış bile yani kuduz olsa bile geçme ihtimali çok çok düşük ve hastaneye gitseniz bile gozlemleyebileceginiz bir hayvan ısırdığı için size aşı yapmazlar ki kuduz olan bı hayvan zaten kendini belli eder sizinle oynamak için gelip elinizi ısırmaz

Tengu

Bazen yükseliyorum böyle biliyorsun Özge:)

senaau

Kimsenin üstüne gittiği yok bu soruda ilk defa olmuş diyebilir ama daha önce de bu tarz soruLAR sordu. Ayrıca dediğiniz gibi yapılan iş soru cevap. Bizde cevap veriyoruz??

Yagizsolakk

Gevşek davranmaya gerek yok. Siz kendinizi sağlıgınızı garantiye alın gidin kuduz aşısı olun.devlet hastanelerinde ücretsiz yapılıyor 3kür yani 3 farklı zamanda ayrı ayrı tamamlanan bi aşıdır. Kedidir canını sıkmışsınızdır onun istemedigi size göre şirin bir sevgi göstermişsinizdir oda kızmış ısırmıştır. Ondanda sogumanıza gerek yok. Bazen ben özellikle al ksırda kurtul diyorum.bişey olmaz. Geçmiş olsun. Kabarma nedenini takip edin bu arada alerjik reaksiyon gibimi değilmi diye ! 👍🏼

Benim kedimde bir aydır evimde ama aşısı yok sokaktan buldum getirdim ablamı sürekli ısırıyor cırmalıyor hiçte birşey olmuyor

BurcuAlexx

Kedi sahibi bir insan için çok normal bir durum :D bu kadar endişelenmenize gerek yok

Pati_28

Kuduz hastalığı sadece insanlara değil hayvanların kendisinede zarar veriyor yani öldürüyor siz eğer hastaneye giderseniz onlar direk aşı yaparlar size benim ellerim zaten kendi kedimin birde sokak kedilerinin yaralarıyla dolu zaten allah korusun kediniz kuduz olsaydı hem bir belirti verirdi hem de ölebilirdi ama yinede siz bilirsiniz:)

Benim köpeğimde yavru olduğu için ısırıyor. Uzun süredir sizdeymiş endişelenmeyin normal.

Mehmetkr

Şu kuduz muhabbeti kadar boş bir şey yok herkesin ağzına dolanmış kuduz da kuduz. Kuduz o kadar nadir görülen bir hastalık ki yok gibi bile davranabilirsiniz o hastalığın varlığını unutun. Bir hayvanda kuduz olsa belli eder zaten ve kuduz olmayan bir hayvan sizi ısırdığında kuduz kapma gibi bir risk de yok. Gidin elinizi yıkayın başka da yapicak birşey yok

feyzanurkrb

Ya bu konuyu niye yine açıyorsunuz acaba geçti gitti

Ser77

Merak etmeyin normal cizilince sismesi.hepimizde oluyor.kediniz iyiyse yemek yiyip su iciyorsa zaten sagliklidir.