Kedim Geceleri Çok Saldırgan

ketzleh

Kedim 3.5 aylık yeni sahiplendim aşırı ürkek ve belli ki bir tramvası var ona nazik yaklaşmaya çalışıyorum çünkü her hareketten ve sesten korkuyor şimdi 1 hafta oldu seslere biraz alıştı ama asla yaklaşamıyoruz ısırıyor ve tırmaliyor annem sevmek istiyor ama ona sürekli saldiriyor gün içinde hep uyuyo geceleri de böyle saldırgan bazen sadece ben sevebiliyorum gün içinde uyurken ilk uyandıgında vs ama geceleri asla uyutmuyor ve durup dururken saldiriyor

10 CEVAP

sugartgecat

muhtemelen oyun oynuyo saldırıyo derken napıyo mesela

Mehmed_276

Saldırıyor dediğinız tıslarak ısırmaysa gerçekten bir tramvası olabilir ama tıslamadan ve tüylerini dikleştirmeden yapıyorsa oyun oynuyodur

ferhat05

Onu görmezden gelin. Yani sevmeyin. O kendini yavaş yavaş sevdirtecektir. Alışacaktır daha küçük.
Siz uyumadan önce baya oyun oynatın ona, sonra mamasını verin. Gece yorgun olup uyuyacaktır.

suledoruk

Diş çıkarma dönemi olduğu için muhtemelen bu durumda. Genelde bu yaşlarında her şeyi ısırmak istiyorlar kablolara dikkat edin özellikle. Önüne geçemezsiniz bu durumu ama azaltabilirsiniz internette çiğneme çubuğu satılıyor kediler için. Ben denemiştim çok severek kullandı onu ısırdı hep. Bildiğiniz dal aslında tahta ince bir sopa verebilirsiniz illa onu almaya da gerek yok. Onu ısırır azalır ısırması. Benim kedimde 3-4 aylıkken çok ısırıyordu evdeki her şeyi ısırıyordu geçecektir zamanla. ısırdığında ses tonunuzu sertleştirip hayır derseniz belki eğitebilirsiniz . Çünkü Tepkilerimizi ses tonumuzdan anlıyorlar belki hayır kelimesine alışır.

ahsenyildiz

çok normal daha çok küçük

ketzleh

saldırmak derken ısırıyor sürekli ve tırmaliyor evet dediğiniz gibi oyun olabilir bazen yanıma gelip üstüme cıkıyor mırıl mırıl sevmem icin

ketzleh

soru güncel gerçekten anneme sürekli saldırıyor yüzüne saldırdı bu akşam çok üzülüyorum bir çözümü yok mu bu saldırganlığın:( Diş çıkarıyor vs ama ilerde böyle devam ederse napicam

Sizi ısırmamasi için kedi oltası var ondan alıp oynayabilirsiniz yada bir peluş oyuncağa kalın bir ip bağlayın(biryerine dolanmayacak kesici olmayacak kalinlikta) onunla oynatin peluş oyuncağı ısırır en azından şuan tam diş dönemi zamanla bırakıyorlar benim kızım da aynıydı şu dönem ısırmaya üşeniyor:)

ketzleh

umarım dediğiniz gibi olur hemen olta almaya gidiyorum..

ketzleh

evett haklısınız