Kedim Evde Yaşamak İstemiyor

Merhaba. Kedim asla evde yaşamak istemiyor. Eve geldiğinden beri gözü hep dışarıda. Dışark çıkmak için sürekli yalvarıyor evin içinde deli gibi koşuyordu. Bunun geçmesi in kısırlaştırdık. 1.5 ayı çoktan geçti ama hiçbir düzelme olmadı. Onun bu halini görünce ben çok üzülüyorum. Başka hiçbir çarem kalmadığı için ilkbaharda veya yazda dışarı çıkıp girmesini sağlıcam. Evden kaçtığında da siteden ayrılmamıştı. Girmek istediğinde alıcam maması suyu olacak. Sizin tavsiyeleriniz var mı?

17 CEVAP

Periisii

Ters bir örnek olacağım, siz değerlendirin. Sokağa çıkıp gelen bir yaşının üzerinde bir erkek kedim var. Sizin gibi bir sitede oturuyorum. Kedimi sokaktan sahiplendiğim için eve alıştırmam zor oldu. Yazın çıkıp gelmesine izin verdim. Bu süreçte ne mi oldu? Akne bulup geldi, iki defa kolunu sakatladı, ufak tırmık ve ısırık yaralarını saymıyorum bile. Bunlar sizin kedinizin başına gelince siz de evde tutmak isteyeceksiniz. Bana da diyeceksiniz neden çıkardın öyleyse, ailem beni dinlemeyip ben evde yokken işim varken gez gel diye bıraktıkları için. Şimdi kış olduğundan çıkartmıyoruz fakat bizimki çıkmak istiyor evde konserler veriyor. Buna da hazırlıklı olmanız gerek, ayriyeten şunu da ekleyeyim. Kışın onu çıkartmıyorum diye temelli evde oturtmam da mümkün değil bu yüzden haftada bir ya da iki olmak üzere tasma ile gezdirmeye çıkarıyorum. Siz değerlendirin kararınızı verin. Saygılar.

Siyahiinci

İmkanınız varsa yanına arkadaş alın. Enerjisini bu şekilde daha iyi atar :)