Kedim Evde Yaşamak İstemiyor

Merhaba. Kedim asla evde yaşamak istemiyor. Eve geldiğinden beri gözü hep dışarıda. Dışark çıkmak için sürekli yalvarıyor evin içinde deli gibi koşuyordu. Bunun geçmesi in kısırlaştırdık. 1.5 ayı çoktan geçti ama hiçbir düzelme olmadı. Onun bu halini görünce ben çok üzülüyorum. Başka hiçbir çarem kalmadığı için ilkbaharda veya yazda dışarı çıkıp girmesini sağlıcam. Evden kaçtığında da siteden ayrılmamıştı. Girmek istediğinde alıcam maması suyu olacak. Sizin tavsiyeleriniz var mı?

17 CEVAP

maviboncuk07

Siz zaten bırakcaksınız sanırım dışarı. Pek söylenecek birşey kalmıyor bize.

Zeynepulku

Dışarı gonderdikce daha çok isteyecek. Evde ona alan yaratın. Arabalar köpekler hastalıklar hep tehlike. 1,5 ay uzun bir sure değil, daha uzun sürebilir alışması

Peaky8

1 yılı buldu eve aldığım kedinin alışması. Dışarıda başına birşey geleceği günü beklemektense evde alışmasını beklerim

Anlatamadım sanırım ben de istemem dışarı gitmesini . Balkona çıkarmıyorum çünkü 1. Kat ve atlıyor. Sürekli oynatıyorum ama sabah akşam acı acı miyavlıyor. İşlek bir cadde de oturmuyorum sitemizde büyük. Dışarıda bir kaç kedi var evden kaçtığında onların yanına gidiyordu zarar vereceklerini sanmıyorum. Aşılarını da düzenli olarak yaptırıcam zaten. Ben bırakmasam da yazın kaçmanın bir yolunu bulur .kedim de kısır.

Salihaylmz

Hayvanlarda su siralar cok görülmeye başlayan ölümcül hastalıklar ortaya çıkıyor. Arabalar ve köpeklerden kendini koruyabilir mi bilemiyorum kedinizi en iyi siz tanırsınız ama bence sokaga salmamaniz en iyisi yazın bile olsa

bdurcak

balkona sineklik taktırırsanız hem güneş ihtiyacı karşılanır hem de bakınarak mutlu olabilir. siteden dışarı çıkmadı diye asla çıkmayacağının garantisini verebilir misiniz? kaçmasının bir yolunu bulur ne demek siz sahiplenmeden önce kaçmaması için önlemlerini almadınız mı? daha yeni evden kaçan bir kedinin köpekler tarafından öldürüldüğü haberini gördük bu kadar tozpembe değil bir ev kedisi işin dışarısı

Ayseenur10

Önce kaçmaması için önlem alın lütfen eve aldığımız canı korumasız pencere ve balkonlara çıkarmak zaten kaçmasından ziyade sağlığı için güvenli değil. Kedi filesi yaptırın ve çıkmak istediğinde balkonda dursun

Latahzen27

Yeni kedi getrin belliki arkadaş istiyor

bdurcak

camlara sineklik taktırın portatif olanlar var eğer taktırmanıza izin vs verilmiyorsa. canı sıkılınca oynar gelir gibi bir durum olamaz bakın size çok sert konuluyormuşum gibi gelebilir ama kediniz bir gün eve gelmediğinde veya hasta olarak eve geldiğinde daha çok üzülürsünüz. birebir şahit olduğum bir durum kediler bizim gibi bi sosyalleşip geleyim diyebilecek canlılar değil onun için eve hamak vs alıp ona ortam yaratmanız çok çok çok daha sağlıklı olacaktır

Mehmetkr

Etrafta köpek veya başka kediler yoksa ve işlek bir sokakta değilseniz salmanizda çok da sıkıntı olmaz.

bdurcak

sakın dışarı göndermeyin dışarıda ya araba çarpsa başına bir şey gelse veya diğer kedilerden pire vs kapsa daha iyi mi olacak? başına gelebilecek bir sürü şey var dişi mi erkek mi bilmiyorum ama kısır değilse hamile de kalabilir veya bırakabilir bu sorumluluğu da üstlenebilecek misiniz? evde tutmak için onunla oynamayı deneyin bir tırmalama tahtası bile çok işe yarar. veya cam önüne koymalık hamak alabilirsiniz. benim kedim de dışardaki kedileri izlemeyi çok seviyor kapıyı açsak gidip oynar ama malesef bunun sonrasında sorumluluk çok daha büyük. eğer çıkarmak istiyorsanız da tasmayla tenha bir parka vs çıkarmanızı öneririm önlemlerinizi alın mutlaka dış parazitlerine dikkat edin

Mapple2

Kedilerin Kaşif özelliklerinin yanında Oksijen ihtiyacı " Ev ortamında hava sirkülasyon az sağlanabilir ) ve Güneş ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Balkon İhtiyacı da bunu giderebilir ¿ File olması şartıyla..

Veya Vücut tasmasi ile güvenli bölgede minik geziler, keşifler, güneşlemeli geziler yapabilirsiniz.

Notemeow
Soğuklar geldiğinde Dışarının alternatif bir yer olamadığını kendi de anlayacktr :)

gayelise

Sakın göndermeyin çünkü salarsaniz bir daha cikmamasina engel olamazsınız sürekli ister biz de kisirlastirmistik sonra tekrar bağırıp dışarı istemeye başladı sürekli kapıda bağırıyordu çok üzülüyordum her gün ilgisini dağıtmaya çalışın oyunlar oynayın benim kedim 3 aya yakın bağırdı ama şimdi bağırmiyor artık arada bir akli eserse bağırıyor hemen susuyor zaten dışarda hastalık kapma riski de çok yüksek salmayin sakın

Maalesef kendi evimde yaşamıyorum ailemle yaşıyorum. Annemde sürekli evi havalandırdığı için gözümüzden kaçıp evden gidebilir. Bir yolunu bulur derken bunu kastetmiştim. Ve kedimi temelli sokağa bırakmak söz konusu bile olamaz zaten sadece sıkıldığında dışarı çıkıp oyalanıp geri eve getirmeyi planlıyordum yani evimizde uyumasını falan. Kedileri sitesinde gezip akşam eve gelip uyuyan mamasını yiyen çok arkadaşım var. O yüzden bunun iyi olacağını düşünmüştüm kedim için.

alabalik32

Kediler her fırsatta dışarı çıkmak kaçmak ister. Eğer serbest bırakırsanız hiç tutamazsınız.