Babam Sürekli Kedilerimi Dışarı Çıkarıyor

Ayben02

Evimiz birinci kat kedilerim dışarı gidip geliyorlar ama ben artık dışarı bırakmak istemiyorum çok fazla yaralanma olayları yaşadım veterinere aylarca borç ödedim ve şuan kedilerimden biri FİV taşıyıcısı hem dışardaki kedilere bulaşmasını hem de başka hastalık kalmasını istemiyorum tuvaletleri var ama babam bilmiyor normal bir insan gibi değil çok sinirli biri kedilerim kapının önünde miyavlayinca altına yapacak bırak gitsin tuvaletini yapsın diyor ben daha şimdi geldi dışarda yaptı desem de yine bana kızıyor bırakıyor nasıl ikna edebilirim normalde sevmez kedileri ama ben çok ağlamıştım bırakmam demiştim yavruyken gizli gizli içeriye almıştım şimdi içerde olmasına alıştı ama sürekli tuvaleti geliyor diyerek dışarı bırakıyor tecrübeli olanlar ve daha önce böyle bir şey yaşamış olanlar varsa yardımcı olabilir mi

7 CEVAP

Benim de kedim vardı. Ben bahçede bakıyordum. Aşıları her şeyi tamdı. 2 yaşındaydı ve kayboldu. Belki araba çarptı belki köpek götürdü bilmiyorum. O yüzden gerçekten bakacağınıza inanıyorsanız evinize alın derim. Dışarıda psikopat insan çok. Belki eve alışmaya zorlanır fakat alışır eninde sonunda. Çünkü keşke evime alsaydım demektense iyi ki almışım dersiniz...
Sevgiler sağlıcakla kalın

Zeynepulku

Hazır evdeyken sürekli peşlerinde olun. Kapının önünde miyavlayinca alıp odamıza götürün ilgisini başka yöne çekin.

sugartgecat

tuvaletini evin dısında bi yere koysanız kapının önüne falan celik kapı varsa cıkamazlar hem de babanız ikna olur tuvaletlerini yaptıklarına

gayelise

Kediniz dışarıya çıkmaya alışıksa sürekli bağırır dışarı çıkmak için bunu engelleyemezsiniz

Ayben02

Evet maalesef dışarıyı bilen ve seven kediler ama mesela tedavi boyunca evden hiç çıkmadı ve bir süre sonra sesi kesildi zaten babam biraz rahat biraksa sonrasında ben göğüs tasmasiyla yürüyüşlere götürürüm

Ayben02

Aynen @zeynepulku ben de öyle yapıyorum ama bazen de bizim odada bağırıyor bir daha dışarı çıkarmam için zorlarsa söylerim çok kızar ama başka çarem yok 😑 teşekkür ederim cevaplarınız için

Ayben02

@kedilernedemekistiyor zaten içerde kalıyorlar sadece tuvalet için babam dışarı çıkarıyor ama işte her kapının önünde miyavladiginda yapıyor zaten dediğim gibi artık çok zorlarsa soylicem yukarda gaddar bı nenem var biraz da o kışkırtıyor babamı ev bizim değil bizim olsa yani üst katta nenem falan olmazsa belki anlayışla karşılardı neyse cevaplarınız için çok teşekkür ederim 😺