Kedim Suyu Deviriyor

YigitGocmen

Merhaba bu ay 6 aylık olacak olan kedim, su kabına suyu koyduktan sonra döküp duruyor. Sürekli taze su koyuyorum fakat ısrarla döküyor, sanki tuvaletteyken üstünü kapama hareketini yapıyor, su kabını ya döküyor ya da ters çeviriyor. Bunun sebebi ne olabilir ciddi bir durum olabilir mi?

10 CEVAP

alabalik32

Bizimki de ilk önce patisinin ucunu batırıyor silkeleniyor sonra içiyor. Sanki suyun sıcaklığını kontrol ediyor gibi :))

Latahzen27

Kabini degitirinizmi bazı kediler kaplarani değiştirilmesini işaret ediyorlar

vodootrela

Kabını yıkamıyorsanız eğer kokusundan rahatsız olduğu için yapıyor olabilir. ya da plastik kap kullanıyorsanız da aynı şekilde. ama emin olmak için veterinerinize danışmanız daha sağlıklı olacaktır.

YigitGocmen

Bizimki de öyle yapıyor patisini batırıp elinden yalıyor suyu:) Kabı çelik, plastik özellikle tercih etmedim. Ancak bilemiyorum temizliyorum da sürekli kabını anlamadım tepkisini.

Mehdem

Kabının içindeki su miktarı azalınca deviriyor benimki. Belki öyle bir durum olabilir

Salihaylmz

Önce su miktari değişimini deneyin sonra su tazeliğini test edin (yani sürekli suyu tazeleyin) en son kap degistirmeyi deneyin. 3 olasılık aklima geldi benim de

betultekin02

Kedi şelalesi alabilirsiniz ☺️ Hem devirmesi imkansıza yakın olur hem de daha sağlıklı. Uygun fiyatlı olarak CadoPet'i öneririm.

Latahzen27

Bizimki porselen bile hanımefendi içmiyor değişik az biraz:))

Benim kedim de deviriyor bir de üstünü örtme hareketi yapıyor. Anlamadım gitti. Her gün suyunu değiştiriyorum, yıkıyorum. Ama hep yapıyor:))

Deniz00

benim de aynı sorun vardı kabını değiştirince düzeldi. su içerken bıyıklarının kaba değmesinden rahatsız olduklarını okumuştum. geniş, alçak boylu çelik kaba geçince dökmeyi bıraktı.