Kedim Karanlık Yerlere Girip Yatmak İstiyor

Merhaba, üç gün önce bir sarman kedi sahiplendik, erkek ve 1,5 aylık. Bize biraz olsun alıştı gibi ama sürekli karanlık yerlere girmek istiyor. Kumunu banyoya uygun bir yere koydum ve kapıyı da aralık bıraktım ama az önce klozet arkasında yatarken buldum. Soğuk ve karanlık yerlere yatma huyu geçici mi?

2 CEVAP

betultekin02

Bazı kediler tek başlarına gizli yerlerde yatmayı sever ama henüz çol küçük. Öyle yerlerde buldukça alıp sevmenizi ve kucağınızda yatırmanızı öneririm. Büyük ihtimalle henüz yeterince güvende hissetmiyordur. Zamanla bu huyundan vazgeçeceğini düşünüyorum.

Tengu

Tuvaletini bu haftalık odanıza alın derim. Çok üstüne gitmeyin kucağa falan almayın bırakın o size gelsin üstüne giderseniz daha çok stres olur. Ayrıca daha çook küçük olduğu için tuvaletini nasıl yapacağıno, yaptıktan sonra nasıl kapatacağını ve yalanacağını bilmiyor olması muhtemel