Mamalar

Ozge00

Kedim tavuk harici bir sey yemiyor yavrulugundan beri. Kuzulu ve balıklı mama denedik ama yemiyor. Ciğer bile yemeyen bir kedi. Yas mama katiyorum biraz tırtıklayip bırakıyor. Yediremiyorum tavuk harici bir şey. Başka Bir yöntemi olan var mi yemesine yardımcı olacak? Aklıma hiçbir sey gelmiyor, nasil yedirebilirim bilmiyorum. Ac ac geziyor oyle. Yemek istemiyor.
Tavuğa alerji geliştirmiş çok büyük ihtimalle, o yüzden değiştirmeye çalışıyorum.

13 CEVAP

feyzanurkrb

Balıklı mama değil de evde 4-5 hamsi alıp kılçıklarını ayıklayıp pişirip yedirmeyi dene ben mamadan sıkılınca hamsi veriyorum çok seviyor sonra mamasına devam ediyor tabi senin kedin biraz seçici belli ki :(

yelizsenol

yoğurt seviyor mu? benim kedim yoğurda bayılıyor mesela onu keşfettiğimden beri içmesi gereken bi ilaç veya mama değişikliği yapacağım zaman eğer yemeyi redderse yoğurtla karıştırıp veriyorum

Mehdem

Vet plus tavsiye etmem zaten sizin kediniz onu hayatta yemez benimki bile ağzına vurmadıktan sonra. Mutamin balık yağı bakabilirsiniz. Bir de şu meo sıvı ödül mamalarını övüyorlardı aldım denemek için bayıldı. Onlarla belki alıştırırsınız yemeye

BurcuAlexx

Bende aynı durumdayım Özge :D benimki de balıklı mamayı çok seviyor, diğer mamaları yemiyor :( birde bir ara kuzulu mama almıştım, elimde patlayacaktı resmen :)) yemiyordu, yese bile çok çok zoraki. Ben içine yaş mama, ödül maması veya balık parçaları koyarak yedirmeyi başardım. Eğer yoğurt sevmiyorsa, sende kediler için sıvı ödül maması alarak deneyebilirsin❤️ ama bu geçici bir çözüm sanırım :D vallaha ben balıklı mamaya devam ediyorum çünkü bu kuzulu mamaya alıştırmam için çokta kalıcı bir çözüm değil maalesef. Yani sen inşallah alıştırabilirsin, ne diyim

Gmz91910

Tavuğu çok seviyorlar ama dediğnz gbi alerji oluyorlar bizde aynı sorunu yaşıyoruz.ciğeri sevmemesi garip tabi hepsi bayılır aslında:D gerçi benmkide balık sevmiyor:D köfteyi denedinz mi acaba?

Aynı bizim çocuk aşırı derecede seçici bir kedi aynı sizin ki gibi tavuk dışındaki mamaları yemiyor piyasada denemediğimiz mama kalmadı artık 1 yıldır yediği mamadanda sıkıldı en son çare RC sensible mama aldık azda olsa yiyor birde acananın kısır mamasını sipariş verdim umarım yer :/

Ozge00

Yok cok az yiyip bırakıyor. Oyle pek sevmiyor tavuk harici şeyleri. Balikli Mamayi da hic yemiyor. Teşekkürler :)

Zeynepulku

Vet plus balık yagi iştah açıyor. Deneyebilirsin bence.

Ozge00

Yoğurdu cok seviyor, yas mama gibi. Şimdi denedim ama yemedi. Ağzına atıyor mamanin tadi gelince çıkarıyor. Sanırım ne denersem deneyim ayni olacak :(
Meo'yu bizimki de cok sevdi. Onu deneyeyim bir de. Umarım ise yarar. Yoksa böyle olmuyor yani. Teşekkürler

feyzanurkrb

Pardon veterinere danıştınız mı danışmadıysanız kesinlikle danışın eğer danıltıysanız o ne söyledi

Ozge00

2-3 aydir veteriner yollarındayiz zaten. Uyuz falan dediler ilk, tedavi gördü ama geçmedi. Meğer mamadanmis alerji olmuş. Şimdi de tavuktan olduğunu öğrendik. Veteriner mamayi değiştirin dedi ama o da bir çözüm bulamadi. Yemiyor yani. Zorla yedir dedi ama nereye kadar boyle zorlayayim. Zaten aşırı korkak ve stresli bir kedi. Umarim ödül maması yas mama derken yemeye alışır. Yoksa işimiz yaş.. hepinize teşekkür ediyorum tekrardan.

Ozge00

O mama da tavuklu mu acaba? Piyasada tavuk içermeyen mama bulmak da zor, kuzulu mamaya bile tavuk sokuyorlar ya. Sıkıntılı biraz.

Kümes hayvanı diyip geçmişler tavukmu hindimi belli değil fakat bizim ki sevdi yorumlarda da baya sevmiş kediler