Çam Peleti

Arkadaşlar ben kedilerimi çam peletine alıştırmak istiyorum artık. Tuvaletlerinin en altına çok az çam peleti serdim üstüne kumu örttüm eğer istemezlerse başka ne yapabilirim?

6 CEVAP

Zeynepulku

Genelde altına değil üstüne koyulması öneriliyor.

betultekin02

Bentonit üstte olmalı. Biz de geçiş sürecindeydiz başta yarı yarıya bentonit çam peleti kullanıyorduk. Çam peleti gizli olmalı o eşeledikçe ortaya çıksın. Şu an sadece bir avuç bentoniti üst kısma serpince yapıyor. Aşama aşama ilerlemelisiniz. Kum azaldıkça çam peleti ekleyin. Takip edin eğer uzun süre tuvalete çıkmayıp tutarsa bentonit eklemesi yapın.

Ozge00

Cok az miktar pelet ile karıştirdim ben. Ilk bir kokladi ama sonra girip yapti. Gün gün yavasca arttirdim pelet miktarını. Ust veya alt diye pek uğrasmadim direkt karıştırdım. Veya Siz alta koyun yani pelet gozukmesin, onlar kazdikca alttan çıkıyor pelet. Belki bu şekilde daha basit olur. Hafif bir kokusu da var, yabancı oldukları icin çekiniyorlar.
Bizim 1 hafta Sürmüştü alışması. Cidden kumdan daha rahat. Umarım kisa zamanda alışırlar.

Teşekkür ederim üstte olmasınıda denedim asla girmediler.

Ozge00

Baska ekstra bir seye gerek yok. Ben bir de kumunu temizlerken hep içinde bir çiş bıraktım o şekilde koklayip yapıyordu kendi kokusunu alınca :)

Teşekkür ederim cevaplar için ben de bir çiş bırakırım gerçekten bunu arıyorlar sanırım :)