Kedimin Karnı Şişkin

Littlecats

Merhaba benim 3 aylık bir kedim var. Yakın zamanda mama değişikliği yaptık royal caninden N&D ye geçtik. Kedim ilk kabız oldu yoğurt verdim sanki kabızı biraz azaldı. Şimdi de fark ettim ki (kedim 1 kilo 100 gram) kedimin karnı şişkin. Oysaki zayıf bir kedi 3 buçuk aylık. 1 kg 100 gr. Ama bilgiğimiz baya baya şişkin. Düz de değil sanki çok şişman gibi duruyor. Kedimin boyu kısa acaba boyuna göre kilolu olabilir mi? royal caninde 800 gr dı aniden kilo aldı.
BU OLAY TELAŞ ETMEM GEREKEN BİR OLAY MI?

14 CEVAP

baranertaga

Parazit olabilir mi acaba? Parazit aşıları en son ne zaman yapıldı?

betultekin02

Nd proteini yüksek bir mama. Kademeli geçirmek yerine direkt geçirdiyseniz yeni mamasına sindirim sıkıntısı yaşıyordur. İç parazit kaynaklı da olabilir. Kabız hafife alınmaması gereken bir sorun. En kısa zamanda muayene ettirmenizi öneririm. Ndye geçmekle çok iyi yapmışsınız bu arada. Belki kaliteli markaların yaş mamalarıyla biraz rahatlatabilirsiniz kabızını ama bir hekime mutlaka gösterin. Kalitesiz yaş mamalar çöp vermemenizi tavsiye ederim.

Littlecats

lütfen cevap yazın (bilginiz varsa)

Littlecats

güncel

Littlecats

niye kimse birşey yazmıyor???

Littlecats

bilmiyorum aşı karnesi yok petshop çu iç-dış yapıldı dedi(özensiz yazdım kusura bakmayın aceleden)

Littlecats

sokağa çıkma yasağı var o yüzden vet. götüremiyoruz ve kademeli geçiş yaptık

Littlecats

emiragacci

sokağa çıkma yasağında veterinerler açık !!!! sıkıntısı varsa lütfen mutlaka götürün

Littlecats

fakat arayıp sorduğumuzda açık deil dedi vet. imiz

Littlecats

acab sadece o gün mü açık deildi

feyzanurkrb

Merhaba benim kedim de 3 aylık en son tarttığımda sizin kedinizle aynı kilodaydı (yakın zamanda tarttım) ben sık sık kontrol ediyorum karnını şişlik vs. var mı diye şükürler olsun ki yok ama ben öneriler miktardan az mama veriyorum gayet de iyi hiçbir sorun yaşamadım siz de biraz az mama vermeyi deneyebilirsiniz

betultekin02

Yarın götürebilirsiniz o zaman.