Kedim Arabada Ve Taşıma Kutusunda Çıldırıyor

ferhat05

Veteriner hekime giderken çok çektiriyor bize. Taşıma kutusuna girdiği an ağlamaya başlıyor. Arabaya girdikten sonra da kusup tuvaletini yapıyor. Vete gitmeden önce 5-6 saat aç bırakıyoruz ama ona rağmen kusuyor ve kakasını yapıyor. Taksiciler de istemiyor. Sakinleştirici var ama pahalı. Ne yapıcaz? Yakında kısırlaştırma operasyonuna gidicez farklı bi vete. Başka hasta sahipleri olursa biraz rezil olucaz yani. 🤭
Ama cidden ben ondan daha çok strese giriyorum.

7 CEVAP

Tengu

Taşıma çantasının içine yumuşak bir şeyler serin ve gün içinde içine girmesine izin verin. İçine girdiğinde ödül maması verin veya yaş mamasını taşıma çantasının içine koyun otaya girmenin kötü bir şey olmadığını düşünmesi gerek.
Benimkini öyle alıştırdım taşıma çantasının içinden çıkmıyor
Yol için de sakinleştirici maltların düşük gramajlıları çok pahalı değil aslında sadece vet öncesi vereceğiniz için uzun süre gider size

ferhat05

Taşıma çantasına ablamın kazağını koyduk. Mamasını hep taşıma çantasında yiyor. İçine giriyor sık sık. Ama kapısı kapanınca başlıyor ağlamaya. Arabadan da çok korkuyor. Bazen babam götürüyor arabayla. Araba durduğununda o da duruyor ve uyuyor. Araba hızlanınca o da daha çok bağrıyor. Sakinleştirici malt cidden işe yarar mı ve taşıma çantasına koymadan kaç dakika önce vermeliyiz ondan?

sforselin

Box'ını onun normal bir yatağıymış gibi açıkta tutup rahat edebilmesi için içine yumuşak bir şey koyabilirsiniz. Biz bazen evin içinde gezdiriyoruz hatta box'ının içinde. Evde kutuya ilk girdiğinde, kliniğe ulaştığımızda, muayeneye öncesi falan sevdiği ödül mamalarından veriyorum. Klinik dönüşü de box'ı ve içindeki minderi koku kalmasın üstünde diye güzelce yıkıyoruz

feyzanurkrb

Merhaba ben kedimi taşıma çantasından korkmaması için yatak yerine onu kullanıyorum içine tüylü bir örtü seriyorum girip çıkmayı çok seviyor geceleri hep orada yatıyor özellikle şu sıralar bunu yapıyorum çünkü ilk aşılarını oluyor şu zamanlarda ve sık sık gidip geleceğimizi bildiğim için böyle bir çözüm buldum :)

sforselin

Korkusu arabadan gibiyse arada veterinere gitmeden ufak yolculuklara çıkarabilirsiniz. Olay aslında veterineri de box'ını da arabayı da kötü bir şey olarak görmemesi. Kusması da kaka yapması da korktuğu içindir zaten :(

betultekin02

Eve hizmet veren veteriner klinikleri var. Bütçeniz uygunsa o seçeceği düşünebilirsiniz. İç dış paraziti evde kendiniz yaparsanız iki ayda bir gitmek zorunda da kalmazsınız.

Zeynepulku

Benim kedimde arabadan çok korkuyor. Biner binmez miyavlar, ağlar. Ama bixta bir sorun yasamadik. Boxu sürekli bulunduğu yerde arada içine girer. Ben de arada öylesine içine sokar ödül maması veriririm. Araba yolculuğu sırasında yanımda çok sevdiği ödül mamaları tutmayı düşünüyorum. Yemek görünce her şeyi unutur. Birde göğüs taşması ile bindirmeyi.