Kedinin Hasta Olduğu Nasıl Anlaşılır?

feyzanurkrb

Merhaba bilgi almak istiyorum. Kedinizin hasta olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Özellikle fip ve lösemiden çok korkuyorum. Kedimiz bu hastalıklardan kapsa nasıl anlarız? Veya başka hastalıkları nasıl anlıyorsunuz? Cevap verirseniz çok sevinirim :)

4 CEVAP

feyzanurkrb

Cevap lütfen 🙏🏻

Firuzecik

İçiniz rahat etmesi için test yaptırabilirsiniz. Benim bi kedim feline corona hiç bir belirti yoktu kan testinde çıktı. Zaten hasta olan kedi kendini belli eder. Az yer hareket etmez, tuvaletinde problem olur ve bir sekilde belirti gösterir.

feyzanurkrb

Herhangi bir problemi yok çok şükür sadece bilgi amaçlı soruyorum:)

Kusma, ishal, iştahsızlık çok fazla göze batan uzun süren halsizlik bunların yanında gözlerde aşırı sulanma çapaklanma. Benim kedim ateşi çıktığı zamanlar sürekli soğuk zeminlere yatar mesela. Bir çok belirti verebiliyor. Ama hafif bir üşütme olduğunda genelde halsiz isteksiz oluyor.