Leukocell Aşısı Yaptırmalımıyım?

Buse_0

Kedime leukocell aşısı yaptırmalımıyım? Kedi lösemi aşısı diye geçiyormuş galiba sürekli evde bakılan kediler için önerilmiyormuş detaylı bilgi almak istiyorum bu hakkında.

2 CEVAP

Ozge00

Test yaptirmadan bu aşıyı yaptırmayı onermiyorlar. Bazi veterinerler teste gerek duymadan aşıyı yapıyor ama eger kedi taşıyorsa bunu kisa süre icinde hayatını kaybedebiliyor maalesef veya ciddi rahatsızlanabiliyor. O yüzden test yaptırmanız en uygunu olur. Yapilip yapilmamasi konusunda bir suru tartışma var, bazı veterinerler gerek var diyor bazıları yok diyor. Ben yaptırmadım, şimdilik düşünmüyorum da. Ama öncesinde test yaptırın, ihmal etmeyin bence.

Buse_0

Çok kararsız kaldım yaptırıp yaptırmama da hatta yaptırmama ya karar vermiştim bi kaç yerde okuduklarım yüzünden, test olayını duymamıştım hiç bende ilk test yaptırırım o halde. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.