Yavru Kedilerde Burun Akıntısı Ve Tıkanıklığı Sık Sık Görülür Mü ? Ne Yapmalıyım Yardım Edin Lütfen?

mrayT

1.5 aylık annesi tarafından dışlanan bir kedi sahiplendim yarın eve getirecem ama yavru kedimizde burun akıntısı ve tıkanıklığı varmış şuan bakan kişi önceden veterinere götürmüş ve iç ve dış parazit aşılarını da yapmış .Veteriner burun akıntısının her kedide olabileceğini söylemiş ve antibiyoik falan vermiş . PEKİ BEN NE YAPMALIYIM İLK KEZ KEDİ SAHİPLENİYORUM KEDİME NASIL BAKMALIYIM ?

VE İLK KEZ KEDİ SAHİPLENİYORUM LÜTFEN UFAK TEFEK TAVSİYELERDE DE BULUNUN ,LÜTFEN🙏

4 CEVAP

mrayT

çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için .... :)

BurcuAlexx

https://kedirehberi.com/kedilerde-burun-akintisi-neden-olur/

Burada her şey ayrıntılı olarak yazıyor, bir inceleyin bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir, yeni dostunuz hayırlı olsun bu arada

mrayT

çoook teşekkür ederim 😊

feyzanurkrb

Bence siz bir veterinere gidin ve bir hastalığı vs. var mı diye sorun.Zaten bazi veterinerler ücretsiz kontrol ediyor. Eğer bir hastalığı varsa ona göre davranırsınız. İç-dış parazit zaten yapılmış sırada karma aşısı var o 3 aylıkken yapılıyor diye biliyorum. Veteriner size tarih verir o tarihte gidersiniz. Ve diğer yapmanız gerekenler:
Taşıma çantası edinin (çok pahalı değildir biz 40tl ye aldık biraz pazarlık yaparsanız 30-35 TL ye alabilirsiniz)
Kedi kumu ve tuvaleti alın çünkü çok lazım özellikle kumu alın tuvalet olarak geniş bir kap kullanabilirsiniz geçici süreliğine idare edersiniz.
Mama su kabı lazım fakat hemen çok masraf olacak diyorsanız cam porselen çelik kaplar kullanabilirsiniz.
Ve de mama alın aslında kediniz çok küçük bu yüzden Royal Canin baby-mother cat olan mamayı az bir süre kullanabilirsiniz 2-3 aylık olunca da daha kaliteli mamalara yönelirsiniz (N&D Britcare Orijen Acana)
Evet bu kadardı eğer masraflar bütçenize fazla geldiyse ve bakamayacağınızı düşünüyorsanız en baştan sahiplenmeyin ve hepsi tamam yapabilirim diyorsanız da ömürlük yuvası olun asla sokağa atmayın :)