Sokak Kedilerini Beslemek İçin Yardım Alma

ferhat05

Belediyeler yardım etmiyor. Hep bahane buluyorlar. Pa.ti.ma.ma diye bir site var kumbara açıyorsun insanlar da bağış yapıyor. Böyle yapan var mı? Ben biraz baktım da çok az bağış yapıyorlar.

5 CEVAP

Mehmetkr

Belediyeler derken neyden bahsettiniz anlamadım ama barınaklara giderseniz mama temini sağlayacaklardir gitmişken kedileri de götururseniz genel muayene de yaparlar. Bizim burada böyle yapıyorlar bazıları yapmayabiliyor yine de şansınızı deneyin

ferhat05

Kendi ilimizin belediye veterinerleri ile iletişime geçtik çokça kez. Veteriner hekimler de geldi hasta kediler için. Sakat olmaları gerekiyormuş tedavilerini yapmaları için. Mama içinde her defasında "kedi mamamız kalmadı, köpek maması verelim" ya da "biz gerekli yerlere mama bırakıyoruz" diye cevaplar alıyoruz. Çevremizde köpek yok denecek kadar az. Bizim sokağımıza mama bırakan yok. Dalga geçiyorlar bizle.

Mehmetkr

Anladım siz kumbarayi açıp buraya link atarsanız destekleyenler olur heralde.

feyzanurkrb

Antalya’da şöyle bir sistem var burada yaşayanlar belki görmüştür. Bir pet şişeyi içindeki suyu su yerine döktükten sonra pet şişeyi geri dönüşüm yerine atarsanız alttan otomatik olarak sokak hayvanları için mama dökülüyor ve hayvanların mama su ihtiyacı giderilmiş oluyor. Bu sistemi çok seviyorum :)

Mehmetkr

Evet gençlik merkezlerinde oluyor bu ama bazı kişiler içine bira döküyor ve genelde bu kutular boş oluyor düzgün kullanılmadığı için. Bu olay bir kez de değil sürekli yapıyorlar.