N'd Kedi Maması Kullananlar Lütfen Yardım!

Ugrbrc

Uzun zamandır proplan derma plus somonlu mamayı kullanıyorduk yaklaşık 1.5 aydır iki kedim mamayı severek yemiyorlar. Üstelik tüy dökümüne engel olsun diye özellikle somonlu tercih ediyorduk ama iki kedim de normal dökümlerinden daha fazla tüy dökmeye başladı. Ustelik ek olarak gimcat malt kullaniyorum son zamanlar da Nd markasını araştıyorum özellikle kuzu etli yaban mersinli düşük tahıllı olanı kullanan var mı nd öneriyor musunuz?

16 CEVAP

Zeynepulku

Kedimde aşırı tüy dökümü vardı benim, o zamanlar nd gibi kaliteli mama kullanmiyordum nd ye geçince çok çok azaldı.

FeyzaZeynep

Ben kedim bize geldiğinden beri Nd kullanıyorum kuzu etli ve yaban mersinlisini de kullandım gayet memnunum .

Zeynepulku

Ben az tahıllı balıklı kullandım, gayet memnunum. Kedim severek yiyor. Su an bıldırcınlı kısır az tahıllı kullanıyorum ondan da memnunum.

Mehmetkr

Proplani beşe katlar

indovf

En kaliteli kedi maması benim için ND dir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz

Biz en başından beri ND kitten kullanıyoruz şu an 4 aylık kedim ve kürkü maşallah sağlıklı. Tüy dökümü henüz çok olmadı. Tüyleri yumuşak ve parlak yaptı👍🏻

Verdatrtp

N&D kullandım kedimde tüy dökülmesi yoktu

Littlecats

Benim kedim iştahla yemedi ve ağız kokusu, çok tüy dökümü vb. problemler yaşadık ama içerik olarak iyi bir mama tabii her kediye yaramayabiliyor.

sforselin

Tavuğa alerjisi yoksa ekstra tüy dökümüne neden olmaz. Bence yeterince balık yağı da var gibi nd'de.
Bu zamanlarda tüy dökümünün artması normal. Yazlık kürkü değişecek çünkü. Neyse kaliteli mama, yeterli su tüketimi oldukça önemli elbette. Ama kedinizi özellikle bu dönemlerde her gün taramıyorsanız bu şikayetiniz bitmeyecek.
Düzenli taradığım için evde bu kadar tüylü bir canlının yaşıyor olduğunun belirtisi pek yok :) Bu tüy döküm döneminde evdeki kimsenin de bu konuda söylendiğini duymadım henüz. Tabii normal zamandan daha fazla tarakla topladığım tüyler ama yatakta olduklarından kimse için sorun yaratmıyorlar. Aman ne uzattım be Selin bxxbd Lütfen tarayın bol bol kedilerinizi. Pati yeseniz de...

Faytekin

Nd ye geçecekseniz dikkat edin Son çıkan parti de çok şikayet ve iade var,firma her né kadar bi değişiklik yok dese de,bende uzun zamandır Nd kullanıyordum ve memnundum ama suan Britcare sensitive serisine geçtim çünkü yeni çıkan Nd lerin eski ile alakası yok her anlamda.

Ugrbrc

Önerileriniz için teşekkür ederim :) ND'nin ıçeriği çok zengin ustelik araştırmalarıma bakılırsa herkes çok memnun sipariş oluşturup proplanla karıştırıp hemen ndye geçiş yapacağım proplan hakkın da söylenimleri iyi duymuyorum artık

Ugrbrc

Peki son birşey daha sormak istiyorum ND nin çeşitleri çok fazla kediler biraz etçil olduğu için sebzeli olanları pek yerler mi bilemedim 2 kedim de 1 yaş civarlarındalar hangi çeşidini almam daha dogru olur

Ugrbrc

Hangi çeşidini kullanmıştınız acaba merak ettim tavuklu olanlar hep tüy dökmekte

Littlecats

biz de tavuklu kullandık ama sadece tüy değil problem