Kedim 8 Aylık Civarında Herhangi Bir Kızgınlık Belirtisi Yok

Cansupakize

Kedim dişi 8 ay civarında suan için herhangi bir kızgınlık belirtisi yok deprem dolayısıyla veteriner hekimimiz hasar aldı henüz hizmete açılmadı kısırlastırma konusunda biraz daha beklemem gerektigini söylüyor .Biraz araştırdım ama her kaynaktan farklı bilgi bellesem problem olurmu en azından su pandemi biraz olsun azalsa ?

2 CEVAP

sforselin

Bu konudaki fikrim cinsiyetine göre. Erkekse yeterli güvenlik önlemi varsa evinizde ve kızgınlıkta stresli olmuyorsa bı süre daha bekleyebilirsiniz bence. Güvenliğiniz hekime yaptırmış olursunuz bu ameliyatı. Ama dişiyse kızgınlığa girmeden bir an önce yaptırın derim. İlk kızgınlıktan hemen sonra pyometra ihtimali başlıyor zaten. Gün geçtikçe meme tümörü ihtimali de zaten katlanıyor. Ameliyatın zorluğu da yaşıyla, geçirdiği kızgınlık dönemiyle artıyor. Geç kalmak istemeyeceğiniz sonuçlara yol açabilir.

Cansupakize

Anladım en kısa sürede umarım hallederim bekliyeceğim veterinerin açılmasını .Çok sağ olun 🌺