Kedim Aldığımız Yeni Koltukları Parçalamış

Simgebykl

Aldığımız yeni koltukları kedimiz dişleyerek patlatmıs ve annem çok sinirlendi çünkü yeni aldığı perdeyide daha önceden ortadan ikiye yırtmıştı, nasıl bir çözüm bulabilirim? Sinirlenirse daha fazla evden gitmesinş bile isteyebilir

7 CEVAP

sforselin

Evdeki tırmalama tahtalarının sayısını artırmak evin farklı yerlerine farklı şekillerdekilerden koymak biraz ilgisini azaltabilir. Ama koltukların kumaş seçimine dikkat etmeniz gerekirdi, yeterli tırmalama tahtası yoksa vs

Simgebykl

Salona tırmalama tahtası koydum fakat önde koltuklar olduğu için onda tırmalamıs sanırım, teşekkür ederim

Mustafanacar

Tırmala Tahtası alın. Yine parçalar. ama tırnaklaması azalır

miyathecatt

Tırmalama tahtasını gözünün önüne koyun ve oraya gitmesini teşvik edin mesela oyun oynadığı bir ip varsa ipi tırmalama tahtasının yukarısına tutun ve tahtaya tırmanmasını sağlayın. Ya da kendiniz alın kediyi birkaç kez tırmalama tahtasına götürün ki alışsın. Ben kedimi alıştırdım ve tırmalama tahtasından başka bir yeri asla tırmalamıyor.

Siyahiinci

Küçüklüğünde tırmalaması için tımalama tahtasına yönlendirdiniz mi? Çok şükür biz öyle bir sorun yaşamadık. Geldiğinden beri tırmalama tahtasını kullanıyor. Ufak tefek sadece perdelere zarar verdi. O da oyun oynamak isterken oldu.
Eşyayı tırmaladığını gördüğü an elinize alıp hayır komutunu söyleyebilrisiniz. Sonra tırmalaması için tahtasının önüne götürün ve siz tırnaklarınızla tırmalayın. Sizi görüp o da tırmalayacaktır

alabalik32

Benim deri sandalyeler delik deşik bir süre sonra o huyu bırakıyorlar ama evde mahvoluyor tabi. Her seferinde kızın hayır diye bağırdım. Yaptırmayın alın odadan dışarı çıkarın.

Deniz00

Şimdilik koltukları örtmeni tavsiye ederim uzun bişeyle çarşafla vs ,geçen ki perde sorunu da görmüştüm biraz uğraşmadan çözülmüyor böyle şeyler.