Kendim Su İçmiyor Ne Yapmalıyım

Mustafanacar

Kedim 2 Yaşında Ve Su İçmiyor. 1 Hafta önceye kadar çok fazla su içiyordu. Kabından sıkılmıştır diye kabını değiştirdim Yine İçmiyor. Günde 2 kez falan içiyor. Mamasını 7-8 saat ıslatıp veriyorum başka bir şey yapmama gerek var mı?

10 CEVAP

Ağzına şırıngayla vermeyi deneyin muhtemelen susuyordur zaten içer. Eğer inat ederse siz de inat edip verin şırıngayla yoksa böbrek rahatsızlığı sizi de onu da üzer. Bir süre sonra o da bu olaydan sıkılıp kendi kabından içmeye başlar. Yaş mama alıp biraz ısıtarak ya da içine biraz ılık su katarak verebilirsiniz eğer şırıngayla vermek istemiyorsanız.

Mustafanacar

Teşekkürler

Mustafanacar

Yorumlar için teşekkürler

miyathecatt

Evin çeşitli yerlerine su kapları koyun belki farklı yerlerde görünce içer.

Siyahiinci

Su şelalesi alarak deneyebilirsiniz. Ancak dediğinize göre su içmeyen bir kedi değilmiş belki bir rahatsızlığı olabilir. Veterineri arayıp sormakta fayda var

indovf

Kediler normalde de ihtiyaçlarından az içer diye duymuştum. Bu nedenle siz ilgisini çekmelisiniz. Suyun sürekli yenilenmesi çok önemli. İçindeki oksijen miktarı buna bağlı değişiyormuş ve kedilerin içmek istemesini sağlayanda bu. Benim kedim kaptan asla içmiyor diyebilirim. Kucağıma alıp çeşmeden içiriyorum ben. Bir elim ve bacağımla onu tutup diğer elimle su ićmesini sağlıyorum. Bunu yapamazsanızda küçük bir kaba geçiş yapın ve saat başı tazeleyin suyunu. Bunu yaparken görmesini sağlayın. İlgisini çekecektir görürse

Mustafanacar

Benim kedim küçük kaplardan asla İçmiyor. Koca Bidon koydum ondan az da olsa içiyor. Çeşmeden de İçmiyor beni tırmalıyor.Sütle suyu karıştırıp vermeye karar verdim.

AydannD

Benim kedim çok şükür baya içiyor evin üç farklı noktasında su kabı var çünkü. her gördüğünde aklına geliyor ve içiyor bence öyle yapabilirsiniz. Tabi sık sık tazelemeyi unutmayın.

HHaticeeee

Benim kedimde kabından su içmiyordu elimizde veya masada bardak görürse hemen ona koşuyodu bende mama kabının yanına bardak koydum artık bardaktan içiyor