Yavru Kedim N&D Kitten Yaş Mamayı Sadece Bir Öğünde Mi Yemeli Yoksa Tüm Gün İçin Mi?

feyzanurkrb

N&D kitten yaş mama aldım şu an yiyor ama hepsini bir öğünde mi yemeli yoksa bir güne mi sığdırmam lazım arkasında yazıyordu ama hiçbir şey anlamadım (Kedim 3 aylık 1,2 kilo)

9 CEVAP

ferhat05

Arkasında günlük vermeniz gereken toplam miktar yazıyor. Yani 60 gramsa günlük miktar, 3 öğün vereceğinizi düşünürsek her öğün 20 gram vermelisiniz.
Biz günde iki kez veriyoruz ve gelip geçerken yiyor sürekli.

ferhat05

Siz yaş mamadan bahsetmişsiniz pardon ben kuru mamadan bahsettim. Yaş mamanın yarısını bugün, diğer yarısını da yarın verin. İki güne bölün yani. İsterseniz bir günde de verebilirsiniz.

Anonymus944867

yavru kediye öğün möğün verilmez doldurursun yediği kadarını yer

feyzanurkrb

Hepsini yiyor şu an

yokistead

Kediniz çok ufakmış daha tek öğünde yemesi ağır gelir ya güne yayarak verin ki en mantıklısı 2 güne yaymak.

feyzanurkrb

Tamamdır aldım şimdi önünden daha sonra vereceğim kalanını

sforselin

Çoğumuz kedilerimizi tamamen yaş mamayla beslemediğimiz için genelde ekstra iştahlı yiyorlar verdiğimiz zamanlarda. Sizinki de yaş mamayı böyle hızlı yiyorsa 2'ye 3'e bölerek vermeniz, kuru mamayı da önünde hep bulundurmanız daha iyi olur bence. (Hızlı yeme sonucu kusma olabiliyor kedilerde.) Mamayı aynı gün içinde de, iki günlük şekilde de verebilirsiniz. (Dışarıda değil buzdolabında saklamalı, ona vermeden önce oda sıcaklığına gelmesini beklemeli ya da biraz ısıtmalısınız. Soğuk yemek midesini kötü etkileyebilir.)
Yavru mamasından yetişkine geçmeye çalıştığımız şu dönemde günde iki konserve yiyebiliyor bizimki

Anonymus944867

kusura bakmayın ben kuru mama diye okumuşum yaş mamayı 3 e bölerek verseniz iyi olur hepsini yer hem kalan olmaz

Salihaylmz

Benim kedim 2 bucuk aylik ben de 3e bölüyorum nd yas mama verirken