Dışi Kedim 7 Aylık Kızgınlık Dönemine Girdi

Cgdmyildiz

Kedimi bir kere de olsun yavrulamasini istiyorum. Sizce ilk kızgınlıkla ciftlestirilir mi

4 CEVAP

dilbeste

En mantıklı ve sağlıklısı kısırlaştırmanız olur.

Durilila

Genelde ilk kızgınlığındada çifleştiriyorlar kedileri. Sağlıkları açışından bir sorun olur mu bilmiyorum ama zannetmiyorum. Bende kedimi ilk kızgınlığa girdiğinde cifleştireceğim sanırım. Bir de kediniz kızgınlıktayken çifleştirmemeniz belki evde durması açısından zor olabilir. Belki dışarıya gitmek isteyebilir ama tam bilmiyorum.

senaau

Daha küçük olduğu için hamilelik sürecinde veya doğumda sorun yaşayabilir. Hatta anneliği bilmediği için ve daha kendi bebek olduğu için yavrularına bakamayabilir. Ayrıca bı kere anne olsun gibi düşünce de çok sacma. Bırakın olmasın. Kısırlaştırma en sagliklisi

luluck

biz de yavrularına bakmak istiyoruz ama “annelik duygusu” veya “babalık duygusu” gibi düşünceleriniz varsa, babalık duygusu kedilerde yoktur, annelik duygusu da bebek sütten kesilene kadardır. yani bir süre sonra kendi erkek bebeğiyle bile çiftleşir anne kedi. yavrularını sadece kendiniz için almış olursunuz, öyle düşünün. hem 7 aylık ilk kızgınlık için erken sayılmasa da anne olmak için çok küçük, daha çok erken, yapmayın. doğumda sorun yaşar allah korusun yavrunuzu kaybetmeyin. oyunlar oynatın, dikkatini dağıtmaya çalışın. bir haftaya yakın bir sürede atlatacaktır...