Kedilerle Karantina

Seymasbl

Merhaba arkadaşlar evde covid tedavisi görüyorum. Kendimden çok evdeki iki kedim için çok endişeleniyorum benden onlara bulaşma olsalığı var mı emin olamadım :( allah korusun bulaşsa bile nasıl anlarız onları sevmemeye özen gösteriyorum öpme sarılma zaten yok ellerimi sık sık yıkıyorum ama artık psikolojik olarakta insan bir zaman sonra artık delircekmiş gibi oluyor kendimi geçtim onları düşünür oldum yanıma yaklaştıkları zaman maskem oluyor benim gibi böyle bir durumdan geçen eminim ki çok kişi vardır nasıl atlattınız?? neler yaptınız ? benimle paylaşırsanız sevinirim yorunlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

2 CEVAP

Zeynepulku

Bir kaç haberde covid bulan kedi köpekleri duydum. Yaptığınız seylere devam edin. Ayni oda da fazla bulunmayınca ve evi sürekli havalandirin. Onlarında bağışıklığını güçlendirmek icin vitamin vs kullanabilirisiniz geçmiş olsun

sforselin

Evet onlara bulaştırabiliyorsunuz, onlarda başka bi insana bulaştıramıyorlar şu an bilinene göre. Tabii onlara bulaşan bu virüs aynı şekilde etkilemiyor onları. Birkaç şüpheli vaka varmış ama onların semptom gösterdiğinin kesin bir kanıtı yok.
Bence yine de bu şekilde temkinli olmakta fayda var. Sonuçta yeni sayılabilecek bir virüs ve tam ektilerinden emin olamayız. O yüzden bu virüse maruziyetlerini azaltmaya çalışmak gerekir bence.