Yavru Kediye Yetişkin Maması Versem Olur Mu

Asgun

Kedim 6 aylık. Normalde bonacibo kuru yavru kedi maması veriyoruz ve internetten alıyoruz. Sipariş verdik fakat en erken cuma gelir diyorlar. Ben de başka bi mama aldım ama markette sadece formix diye bir marka vardı. Yetişkin maması sadece 4 5 günlüğüne onu versem zararı olur mu?

4 CEVAP

Mehmetkr

Yavru ve yetişkin mamaları arasindaki fark yavru mamaları büyümeleri için gerekli olan besinlere daha çok yer veriyor. Birkaç günlük kullanımda birşey olmaz ama normalde yavru kullanmanız daha iyi.

Durilila

Merhabalar ben zararlı olduğunu düşünmüyorum. Ben de yavru kedimde yetişkin maması kullandım ve bir zararını görmedim. Sanırsam fazla tuzlu olmazsa sorun olmuyordu. :))

TinaTina

Bende sokaktaki yavru kedilere enjoy yetişkin mamasi veriyorum çünkü ucuz mamalar arasında en çok sevilenlerden biri de enjoy, kullanali 2 hafta oldu ve bir zararını görmedim, siz de yavru kediye yetişkin mamasi verebilirsiniz bence (:

sforselin

Yavru kedi için yeterli kaloriye, protein değerine sahip değil yetişkin mamaları. Boyutları büyük diye de yemek istemeyebilir. Anı mama değişimleri de ishale sebep olabilir. Bunları bilerek geçici süreyle kullanabilirsiniz tabii. Kısa sürede büyük çaplı bir zararı olmaz